Polak europejskim koordynatorem The Mars Society

Fot. Fotolia
Fot. Fotolia

Polak Łukasz Wilczyński objął stanowisko europejskiego koordynatora The Mars Society, międzynarodowej organizacji, której celem jest promocja badań i misji na Marsa. Dyrektorem zarządzającym organizacji została Susan Holden Martin.

Łukasz Wilczyński, dotychczas pełnił funkcję rzecznika Mars Society Polska. Obecnie do jego zadań należy ścisła współpraca z kierownictwem organizacji oraz z komitetem sterującym w zakresie polityki wizerunkowej organizacji w Europie.

Nowa dyrektor zarządzająca Susan Holden Martin w ubiegłych latach pełniła m.in. funkcję dyrektora ds. planowania strategicznego oraz dyrektora ds. public relations i mediów. Podkreśla, że jej obecne stanowisko jest naturalną kontynuacją dotychczasowych doświadczeń i tradycji rodzinnych.

The Mars Society powstało w 1998 roku z inicjatywy dr Roberta Zubrina, inżyniera z koncernu Lockheed Martin. Głównym celem stowarzyszenia jest informowanie i popularyzowanie wiedzy o Marsie oraz nowe odkrycia i testy technologii niezbędnej do eksploracji.

Jego członkami są ludzie z różnych kręgów i środowisk, m.in. słynny reżyser James Cameron czy amerykański astronauta, drugi człowiek w historii, który spacerował po powierzchni Księżyca Buzz Aldrin, a także wielu inżynierów i managerów NASA i Jet Propulsion Laboratory.

PAP – Nauka w Polsce

ekr/ agt/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  •  Sędziny, 21.02.2025. Niezidentyfikowany obiekt, najprawdopodobniej zbiornik rakiety Falcon 9 na miejscu znalezienia w lesie w miejscowości Sędziny w pow. Szamotulskim, 21. bm. W środę 19 bm. przed godziną piątą rano w niekontrolowany sposób w atmosferę nad Polską wszedł człon rakiety Falcon 9 R/B firmy SpaceX, co zostało potwierdzone przez Departament Bezpieczeństwa Kosmicznego Polskiej Agencji Kosmicznej (POLSA). Człon rakiety o masie ok. 4 ton pochodził z misji SpaceX Starlink Group 11-4, która 1 lutego wystartowała z bazy lotniczej w Kalifornii. (jm) PAP/Jakub Kaczmarczyk

    Wielkopolskie/ Znaleziono kolejny niezidentyfikowany obiekt; najprawdopodobniej fragmenty rakiety

  • Fot. Adobe Stock

    Prezes Scanway: powracająca rakieta kosmiczna powinna spłonąć w atmosferze

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera