Ponad 200 szkół ponadgimnazjalnych w miastach regionu łódzkiego, a także w największych miastach Polski odwiedzą wolontariusze w ramach akcji promującej Łódź jako miasto akademickie. Do maturzystów trafi ok. 20 tys. przewodników po akademickiej Łodzi.
Akcja "Wybieram Swoją Przyszłość - Łódź Akademicka", której pomysłodawcą jest Stowarzyszenie Inicjatyw Studenckich, rozpoczęła się w Łodzi. Później prowadzona będzie na terenie ponad 30 miast regionu oraz w Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu, Gdańsku i Katowicach.
Do końca października 40 wolontariuszy stowarzyszenia ma odwiedzić ponad 200 szkół ponadgimnazjalnych. Chcą się w nich spotkać z ok. 20 tys. uczniów klas trzecich, którym wręczą bezpłatny 90-stronnicowy przewodnik prezentujący m.in. ofertę edukacyjną pięciu łódzkich uczelni publicznych: Uniwersytetu Łódzkiego, Politechniki Łódzkiej, Uniwersytetu Medycznego, Akademii Sztuk Pięknych i Akademii Muzycznej.
Inicjatorzy akcji chcą w ten sposób ściągnąć maturzystów na studia do Łodzi.
"Łódzkie uczelnie to jeden z wielu atutów tego miasta. Dla jednego kandydata korzystne będzie to, że Łódź jest tańsza do zamieszkania, dla innego, że w Łodzi ma siedziby coraz więcej firm, a miasto staje się bardziej kolorowe" - podkreśla prezes stowarzyszenia Bartosz Gajewski.
W części katalogu poświęconej uczelniom maturzyści będą mogli dowiedzieć się o wydziałach, kierunkach studiów czy specjalnościach, a także o perspektywach zawodowych po ich ukończeniu. Uzupełnieniem oferty edukacyjnej są informacje o Łodzi, z których można się dowiedzieć o rozwoju miasta, inwestorach zagranicznych, stażach, praktykach oraz miejscach pracy.
Tegoroczna akcja prowadzona jest pod patronatem ministra nauki i szkolnictwa wyższego, prezydent Łodzi oraz rektorów łódzkich uczelni publicznych.
PAP - Nauka w Polsce
szu/ hes/
Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.