TV Laboratoria zaprasza do zabawy nauką

Foto: Fotolia
Foto: Fotolia

Pokazanie zagadnienia naukowego w nieszablonowy sposób na nagraniu filmowym - to zadanie dla uczestników konkursu „FUN LAB, baw się z nami nauką”. Zgłoszenia można przesyłać do 30 listopada.

Organizatorem konkursu jest zespół TV Laboratoria oraz Laboratoria.net. Jednym z patronów medialnych serwis Nauka w Polsce – Polskiej Agencji Prasowej.

„Celem konkursu jest popularyzacja nauki w odejściu od sztywnych schematów jej prezentowania oraz zachęcenie internautów do aktywnej dyskusji w postaci prezentowania swoich nagrań i ich komentowania” – informują organizatorzy.

Uczestnicy konkursu powinni przygotować film, na którym poruszone zostaną zagadnienia naukowe ukazane w nieszablonowy sposób. Oceniana będzie zarówno kreatywność, jak i wartość merytoryczna nagrania.

„Przedsięwzięcie podejmuje ważny temat promocji nauk ścisłych, który dotychczas w takiej formie był nieobecny w debacie publicznej\" - podkreślają organizatorzy konkursu.

Dzięki platformie TV Laboratoria, konkurs umożliwia młodym ludziom zaprezentowanie ich pasji i osiągnięć w nowatorski sposób.

Regulamin, formularz zgłoszeniowy i szczegółowe informacje na temat konkursu są dostępne na stronie: www.laboratoriatv.net oraz www.laboratoria.net

PAP – Nauka w Polsce

ekr/ agt/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Ekspert: codzienne zanieczyszczenia powietrza silniej wpływają na zdrowie niż krótkotrwały smog

  • 13.11.2024. Oczyszczalnia Ścieków Pomorzany w Szczecinie, gdzie zaprezentowano, 13 bm. specjalną, mobilną stację badawczą, która ma wykrywać i usuwać dodatkowe zanieczyszczenia ze ścieków. PAP/Marcin Bielecki

    Szczecin/ Oczyszczalnia ścieków testuje stację badawczą usuwającą mikrozanieczyszczenia

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera