Stypendia podoktorskie w Belgii

Fot. Fotolia
Fot. Fotolia

Biolodzy zajmujących się bioinformatyką, mikroorganizmami, genomiką, proteomiką i pokrewnymi dziedzinami mogą starać się o 3-letnie stypendia post-doc w belgijskim Vlaams Instituut voor Biotechnologie.

Jak informuje Krajowy Punkt Kontaktowy Programów Badawczych UE, stypendium umożliwia pracę w międzynarodowym środowisku wybitnych naukowców oraz dostęp do najnowszych technologii. Termin nadsyłania zgłoszeń mija 15 września.

O stypendia mogą aplikować naukowcy z całego świata posiadający stopień doktora, ale nie więcej niż pięć lat doświadczenia w prowadzeniu badań po jego uzyskaniu.

Do programu aplikować nie mogą osoby, które pracowały w Belgii przez okres dłuższy niż 12 miesięcy w ciągu ostatnich 3 lat.

Program współfinansowany jest przez Komisję Europejską z w ramach Akcji Marie Curie „Cofund” 7. Programu Ramowego. Więcej informacji można znaleźć na stronie http://www.vib.be/en/training/postdoc-program/Pages/default.aspx

PAP - Nauka w Polsce

kol/ ula/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • 17.07.2025. Koordynatorka projektu, prof. Ewa Szuszkiewicz (P) i prof. Franco Ferrari (L) z Instytutu Fizyki US prezentują przykładowe pudełko z drożdżami podczas konferencji prasowej dotyczącej podsumowania projektu pn. Yeast Tardigrade Gene, 17 bm. na Uniwersytecie Szczecińskim w Szczecinie. Eksperyment Yeast Tardigrade Gene, pełna nazwa: „Zanim polecimy na Marsa: Czy niesporczaki mogą pomóc w ochronie innych organizmów w przestrzeni kosmicznej?”, realizowany jest przez konsorcjum trzech uczelni: Uniwersytet Szczeciński (koordynator projektu), Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i Uniwersytet Śląski w Katowicach. Jest to jeden z eksperymentów pierwszej polskiej misji naukowo-technologicznej na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS). Pieczę nad eksperymentem Yeast TardigradeGene podczas całej misji sprawował dr Sławosz Uznański-Wiśniewski. (sko) PAP/Marcin Bielecki

    Szczecin/ Drożdże wróciły z kosmosu; eksperyment ma pozwolić podbić Marsa

  • Fot. Adobe Stock

    Jak powstaje prognoza pogody? Pomaga w tym matematyka

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera