<strong>Ola Bałdos i Ewa Żerebiec z warszawskiej Szkoły Głównej Handlowej zwyciężyły w polskim finale tegorocznej edycji konkursu Henkel Innovation Challange.</strong> Pod koniec kwietnia będą rywalizowały o wygraną i atrakcyjne nagrody podczas światowego finału w Warszawie.
W finale polskiego etapu konkursu studentki SGH - jako zespół Future Makers - pokonały siedem innych drużyn z całej Polski. Zwyciężczynie mają po 22 lata, na co dzień Ola Bałdos kształci się na kierunku Finanse i Bankowość, a Ewa Żerebiec na kierunku Zarządzanie.
Do konkursu firmy Henkel zgłosiły innowacyjną koncepcję produktu z grupy środków czyszczących o nazwie F2. Produkt ten cechuje niezwykła szybkość działania - stąd nazwa nawiązująca do F1 - najbardziej prestiżowych wyścigów samochodowych na świecie. F2 czyści błyskawicznie i skutecznie toalety, uwalniając ich właścicieli od potrzeby szorowania zabrudzonych powierzchni.
\"Wyróżniliśmy zespół Future Makers, który nie tylko przedstawił ciekawą koncepcję produktu, ale także zaprezentował ją w sposób przekonujący. Ola Bałdos i Ewa Żerebiec wykazały się ponadprzeciętnymi umiejętnościami marketingowo-sprzedażowymi - powiedziała dyrektor ds. HR Henkel Polska i członkini jury Agnieszka Bielawska.
Międzynarodowy finał Henkel Innovation Challenge, w którym główną nagrodą są bilety dookoła świata oraz dodatkowo vouchery podróżne o wartości 1000 euro dla każdego członka zwycięskiej drużyny, odbędzie się między 25 a 28 kwietnia w Warszawie. Do tego czasu finalistki z Polski dopracują swoją prezentację, korzystając z możliwości konsultacji z menedżerami polskiego oddziału firmy Henkel.
Henkel Innovation Challenge (HIC) to międzynarodowy konkurs firmy Henkel, w którym mogą brać udział studenci wszystkich kierunków i uczelni. Konkurs odbywa się w dwóch etapach: krajowym i międzynarodowym. Zadaniem uczestników jest opracowanie innowacyjnego pomysłu na produkt zgodnego z potrzebami konsumentów przyszłości, żyjących w świecie roku 2030 roku.
PAP - Nauka w Polsce
ekr/ ula/
Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.