Baza ofert stypendialnych "Skrzydlate Studia" dostępna w internecie

<strong>Oferty stypendialne, propozycje wyjazdów badawczych czy staży można znaleźć na stronie internetowej http://skrzydlatestudia.pl.</strong> Serwis działa w ramach Systemu Doradztwa Stypendialnego Skrzydlate Studia, którego fundatorem jest Instytut Aurea Libertas.

"Pragniemy sprawić, by zdolni studenci, doktoranci oraz młodzi pracownicy naukowi chętniej i efektywniej korzystali z wielorakich możliwości stypendialnych, jakie oferują im dzisiaj renomowane zagraniczne uczelnie. Uważamy, że lepsze wykorzystanie stypendiów naukowych i staży w zagranicznych oraz krajowych instytucjach dla polskich studentów to klucz do budowania w Polsce innowacyjnej gospodarki opartej na wiedzy oraz podnoszenia konkurencyjności młodych Polaków na rynku pracy" - wyjaśniają organizatorzy projektu.

System Doradztwa Stypendialnego Skrzydlate Studia, działający poprzez Stypendialne Centrum Informacji IAL, to pierwsza w Polsce pozarządowa instytucja, zajmująca się wyszukiwaniem i zarządzaniem ofertami stypendialnymi renomowanych zagranicznych uczelni oraz promowaniem idei "otwartego studiowania".

"Studiowania, wypełnionego zagranicznymi, a także krajowymi wyjazdami naukowymi, jako efektywnego narzędzia budowania konkurencyjnej pozycji młodych Polaków na rynku pracy, jak również wzmacniania nauki polskiej" - wyjaśnia Izabela Szeląg z Instytutu Aurea Libertas.

Działania Stypendialnego Centrum Informacji IAL skupiają się w szczególności na informowaniu środowisk akademickich o możliwościach wyjazdów na zagraniczne i krajowe stypendia oraz staże; promowaniu idei "otwartego studiowania" oraz przełamywaniu bierności środowisk studenckich w zakresie korzystania z możliwości wyjazdów stypendialnych; świadczeniu pełnej pomocy merytorycznej i administracyjnej potencjalnym beneficjentom programów stypendialnych; utrzymywaniu kontaktu z jednostkami naukowymi, będącymi bezpośrednimi podmiotami wymiany naukowej.

Oferta jest skierowana do osób niemal na każdym etapie rozwoju naukowego, ale także, dzięki rozszerzaniu obszaru działania o oferty stażowe i propozycje praktyk, do osób będących na początku kariery zawodowej.

Z projektu mogą skorzystać więc absolwenci szkół średnich, studenci, doktoranci, absolwenci szkół wyższych oraz naukowcy, zarówno dopiero rozpoczynający karierę badawczą, jak i ci o bogatym doświadczeniu.

PAP - Nauka w Polsce

ekr/ agt/bsz

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera