Uczelnie i instytucje

Wybitni młodzi naukowcy mogą się starać o stypendia MNiSW

<strong>Uczeni, którzy nie ukończyli jeszcze 35. roku życia, a mają już na swoim koncie znaczące osiągnięcia naukowe mogą wziąć udział w siódmej edycji konkursu o stypendia Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.</strong> Zgłoszenia można przesyłać do 31 marca.

"Minister przyznaje corocznie stypendia naukowe osobom, które w dniu zgłoszenia wniosku nie ukończyły 35. roku życia i zatrudnione są w jednostkach naukowych. Stypendium naukowe przyznawane jest na okres nie dłuższy niż 36 miesięcy" - czytamy w komunikacie resortu nauki.


Wnioski o stypendium mogą zgłaszać rady naukowe, rady wydziałów lub organy reprezentujące inne jednostki naukowe zatrudniające kandydatów do stypendium.

Jak informuje MNiSW, zespół oceniający nadesłane wnioski weźmie pod uwagę: wyróżniający się poziom prowadzonych badań naukowych, dotychczasowy dorobek naukowy kandydata, w tym nagrody i wyróżnienia krajowe oraz zagraniczne, wkład realizowanych badań w rozwój danej dyscypliny naukowej oraz dorobek w zakresie zastosowań praktycznych prowadzonych badań naukowych lub prac rozwojowych.

"Istotnym elementem oceny wniosku są także: znaczenie prowadzonych badań naukowych lub prac rozwojowych dla realizacji celów polityki naukowej, naukowo-technicznej i innowacyjnej państwa, prawidłowość wykorzystania przez kandydata wcześniej przyznanych środków finansowych, uczestnictwo w realizacji projektów międzynarodowych, w tym projektów współfinansowanych z funduszy Unii Europejskiej, a także udział w stażach i stypendiach zagranicznych" - głosi komunikat ministerstwa nauki.

Wnioski w dwóch egzemplarzach należy kierować do Departamentu Instrumentów Polityki Naukowej w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego (ul. Hoża 20, 00-529 Warszawa) z dopiskiem "stypendium dla młodego naukowca".

Szczegółowe informacje na temat konkursu są dostępne tutaj.

PAP - Nauka w Polsce

ekr/ agt/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Jedenaścioro naukowców wróci do kraju, by tu kontynuować badania – w ramach programu Polskie Powroty

  • Fot. Adobe Stock

    Psychologia, sztuczna inteligencja, studia lekarskie – najpopularniejsze kierunki wrocławskich uczelni

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera