<strong>28 świętokrzyskich studentów chcących podjąć działalność gospodarczą wyjedzie na szkolenie biznesowe, żeby dowiedzieć się, jak założyć firmę</strong>. Kielecki Park Technologiczny zorganizował dla nich bezpłatne turnusy szkoleniowe w ośrodku narciarskim na Słowacji.
Warsztaty na Słowacji odbędą się w ramach programu "Kreator innowacyjności. Wsparcie innowacyjnej przedsiębiorczości akademickiej". Narodowe Centrum Badań i Rozwoju przydzieliło Kieleckiemu Parkowi Technologicznemu na sfinansowanie szkolenia ponad 40 tys. zł. Zajęcia poprowadzą wykładowcy z wyższych uczelni, m.in. specjaliści w dziedzinie marketingu.
Studenci będą mogli poszerzyć swoją wiedzę teoretyczną i praktyczną. Dzięki bezpośrednim kontaktom z trenerami, rozwiną swoje pomysły na biznes, a także założą wirtualną firmę w preferowanej branży. Autorzy najlepszych projektów zdobędą tytuł „lidera biznesu", który może być ewentualnie rekomendacją w kontakcie z pracodawcą.
Pierwszy turnus szkoleniowy odbędzie się w dniach 9-12 lutego, kolejny 16-19 lutego. Zdobywaniu wiedzy o zakładaniu, rozwijaniu i promowaniu własnego biznesu towarzyszyć ma aktywny wypoczynek w zimowej scenerii.
Kielecki Park Technologiczny, zbudowany za 85 mln zł przy pomocy unijnej, jest włączony do Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Starachowice”. Do końca marca br. ma powstać w nim Centrum Technologiczne, czyli budynek biurowo-laboratoryjno-produkcyjny o powierzchni 4,2 tys. m kw., dla krajowych i zagranicznych inwestorów bądź firm wychodzących z inkubatora.
W otwartym w połowie listopada inkubatorze Kieleckiego Parku Technologicznego prowadzi działalność ponad 30 firm. Większość świadczy usługi internetowe oraz oferuje usługi związane z grafiką i modelowaniem komputerowym. Według pomysłodawców przedsięwzięcia, inkubator ma pobudzić przedsiębiorczość w środowisku uczelni wyższych.
PAP - Nauka w Polsce
mch/ mki/ bsz/
Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.