W CNK debata "Uwolnij myślenie" o bólu

<strong>Czy cierpienie uszlachetnia? Na to pytanie spróbują odpowiedzieć neurochirurg, psychoonkolog i bioetyk w Centrum Nauki Kopernik w ramach ostatniej już debaty z cyklu &quot;Uwolnij myślenie&quot;</strong>. Spotkanie odbędzie się 26 października.

W debacie wezmą udział: neurochirurg prof. Waldemar Koszewski, psychoonkolog i terapeuta Mariola Kosowicz oraz bioetyk o. dr n. med. Jacek Norkowski. W zapowiedzi imprezy, organizatorzy przypominają definicję bólu. Według Towarzystwa Badania Bólu, ból to subiektywne, przykre i negatywne wrażenie zmysłowe i emocjonalne powstające pod wpływem bodźców uszkadzających tkankę lub zagrażających ich uszkodzeniem.

Ale jak ból zmienia człowieka? Czy każdy odczuwa ból inaczej? Czy ludzie różnią się wrażliwością na ból? Czy z każdym bólem trzeba walczyć? Czy cierpienie może czynić nas bardziej empatycznymi? Z takimi pytaniami spróbują się zmierzyć podczas dyskusji specjaliści różnych dziedzin.

Projekt "Uwolnij myślenie" jest skierowany przede wszystkim do środowisk akademickich - naukowców przyrodników i humanistów. Jednocześnie otwarty charakter debat umożliwia udział wszystkich zainteresowanych wieloaspektowym namysłem nad człowiekiem i światem, pograniczem nauk przyrodniczych i humanistycznych, dyskusją nad współczesną pozycją nauki, światopoglądem naukowym oraz wpływem odkryć naukowych na różne sfery życia społecznego i indywidualnego.

Debata, organizowana przez Centrum Nauki Kopernik oraz Centrum Myśli Jana Pawła II, rozpocznie się o godz. 19. Wstęp jest wolny.

Szczegóły przedsięwzięcia na stronie: www.uwolnijmyslenie.pl

PAP - Nauka w Polsce

lt/ agt/bsz

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • 20.05.2024. Pałac Rzeczypospolitej Biblioteki Narodowej w Warszawie. PAP/Radek Pietruszka

    Stolica/ Wystawa map świata sprzed odkrycia Ameryki w Pałacu Rzeczypospolitej - od soboty

  • Warszawa, 08.07.2025. Wydarzenie #HaloKosmos w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, 9 bm. na którym nastąpiło połączenie na żywo z przebywającym na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej polskim astronautą Sławoszem Uznańskim-Wiśniewskim. PAP/Albert Zawada

    Cztery spotkania dzieci i młodzieży z astronautą na ISS

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera