Historia i kultura

NID szuka wolontariuszy

Narodowy Instytut Dziedzictwa (NID) poszukuje wolontariuszy z bardzo dobrą znajomością języka francuskiego w związku z organizacją<strong> 4. Europejskiego Forum Dziedzictwa we Wrocławiu.</strong>

Instytucja szuka osób, które wezmą udział w moderacji spotkań panelowych oraz pomogą przy specjalistycznych tłumaczeniach. Wśród wymagań organizator wymienia przede wszystkim pełnoletniość, komunikatywność, zorganizowanie i dyspozycyjność. Decyzją Rady Europy i Komisji Europejskiej kolejne spotkanie w ramach Europejskiego Forum Dziedzictwa odbędzie się w dniach 10-12 października we Wrocławiu. W jego ramach m.in. spotkają się krajowi koordynatorzy Europejskich Dni Dziedzictwa. To jedno z oficjalnych wydarzeń towarzyszących polskiemu przewodnictwu w Unii Europejskiej.

Wśród ponad 250 zaproszonych uczestników na tę międzynarodową konferencję zjadą się przedstawiciele wszystkich podmiotów biorących udział w interpretacji, komunikacji i upowszechnianiu dziedzictwa kulturowego. To forum wymiany doświadczeń i opinii na temat dziedzictwa wśród specjalistów i profesjonalistów z całej Europy i świata, które odbywa się raz do roku.

Szczegółowe informacje na temat na temat 4. Europejskiego Forum Dziedzictwa dostępne są na stronie internetowej dedykowanej temu wydarzeniu ( www.4ehf.pl ) oraz na stronie Narodowego Instytutu Dziedzictwa ( www.zabytek.pl )

Zgłoszenia wolontariuszy przyjmowane są przez pracowników Narodowego Instytutu Dziedzictwa: Aleksandra Chabiera, achabiera@nid.pl, telefon: (22) 826 93 52 wew. 132 lub Adama Lisieckiego, alisiecki@nid.pl, telefon: (22) 826 93 52 wew. 134.

PAP - Nauka w Polsce

szz/ agt/bsz

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Facebook/ Stołeczny Konserwator Zabytków

    Warszawa/ Kolejne znalezisko w Wiśle, tym razem szabla

  • 10.07.2025. Wydobyty z Jeziora Lednickiego zdobiony twarzą element konstrukcyjny zaprezentowany podczas konferencji prasowej w siedzibie Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy w Dziekanowicach, 10 bm. Rok ścięcia drewna do wykonania belki konstrukcyjnej oszacowano na 967 (w przedziale czasu między 960 a 975 r.). (ad) PAP/Jakub Kaczmarczyk

    Wielkopolskie/ Zaprezentowano unikatowe wyobrażenie twarzy odkryte na elemencie wałów grodu lednickiego

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera