Uczelnie i instytucje

Resort nauki przypomina o bazach ofert pracy dla naukowców

<strong>O konieczności zamieszczania w publicznych bazach ogłoszeń o wolnych stanowiskach pracy dla naukowców przypomina Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego w liście skierowanym do rektorów polskich szkół wyższych.</strong> Nowe obowiązki uczelni wynikają z wchodzącej w życie 1 października tego roku ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym.

Jak przypomina w liście minister nauki i szkolnictwa wyższego prof. Barbara Kudrycka, w myśl nowych regulacji, uczelnie mają obowiązek ogłaszać informacje o konkursach na wolne stanowiska pracy na stronach internetowych uczelni, urzędu obsługującego ministra właściwego do spraw szkolnictwa wyższego oraz ministra nadzorującego uczelnię, a także na stronach internetowych Komisji Europejskiej w europejskim portalu dla mobilnych naukowców, przeznaczonym do publikacji ofert pracy naukowców.

"W trosce o zapewnienie konkurencyjności, otwartości i jawności procesu obsadzania stanowisk, rozbudowywana jest na stronie internetowej Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego baza ogłoszeń o wolnych stanowiskach naukowych, akademickich i w sferze zarządzania nauką w Polsce oraz krajach Unii Europejskiej. Dotychczas wiele uczelni i instytucji skorzystało już z możliwości, jakie oferuje ten wirtualny słup ogłoszeniowy" - zaznacza minister.

Baza ogłoszeń prowadzona przez MNiSW znajduje się na stronie: http://www.nauka.gov.pl/ministerstwo/praca/

Można na niej znaleźć aktualne oferty pracy dla badaczy.

Od 1 października tego roku uczelnie będą również zobowiązane do zamieszczania ogłoszeń w portalu Komisji Europejskiej Euraxess (http://ec.europa.eu/euraxess/), który zawiera bazę ofert pracy dla naukowców.

"Wysoko wykwalifikowana i kompetentna kadra naukowo-dydaktyczna jest fundamentem jakości kształcenia i prowadzenia badań naukowych. Dobór odpowiednich pracowników oraz stworzenie im warunków do satysfakcjonującej, twórczej pracy to również cenny wkład we wszechstronny rozwój zarówno uczelni, jak i jej studentów" - podkreśla Barbara Kudrycka.

PAP - Nauka w Polsce

lt/ agt/bsz

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera