<strong>Oferty pracy dla polskich naukowców poszukujących pracy w Unii Europejskiej dostępne są na portalu EURAXESS Polska.</strong> Strona jest wspólną inicjatywą Komisji Europejskiej i krajów biorących udział w europejskim programie ramowym na rzecz badań i rozwoju technologicznego.
Portal pomagać ma europejskim naukowcom przy poszukiwaniu pracy, finansowaniu badań oraz nawiązywaniu współpracy międzynarodowej. Centra usług EURAXESS zapewniają mobilnym naukowcom i ich rodzinom kompleksową pomoc w kwestiach prawnych oraz tych odnoszących się do praktycznych aspektów związanych z mobilnością.
EURAXESS m.in. pozwala naukowcom na bezpłatne przeszukiwanie różnych ofert dostępnych w instytucjach działających w obszarze badań naukowych. Zawiera aktualizowane informacje na temat dostępnych ofert pracy, możliwości finansowania oraz stypendiów dla naukowców.
Naukowcy mogą na portalu zamieścić i uaktualniać on-line swoje CV oraz przeszukiwać bazę aktualnych ofert pracy, zgodnie ze swoim profilem i zainteresowaniami.
Instytucje naukowe, uniwersytety, przedsiębiorstwa, a także różne prywatne lub państwowe organizacje badawcze, zarówno te z Unii Europejskiej, jak i spoza niej, mają możliwość zamieszczania ogłoszeń i ofert pracy oraz poszukiwania i przeglądania życiorysów naukowców zainteresowanych podjęciem zatrudnienia.
Portal EURAXESS ma na celu ułatwianie rozwoju kariery zawodowej naukowców w Europie, a także zachęcenie światowej klasy talentów badawczych do prowadzenia prac naukowych w instytucjach europejskich. Poprzez zapewnienie jednolitego dostępu do informacji zawiązanych z międzynarodową i międzysektorową mobilnością naukowców w Europie, inicjatywa EURAXESS wspomaga tworzenie Europejskiej Przestrzeni Badawczej - obszaru rozwoju i integracji europejskich badań naukowych.
Portal dostępny jest pod adresem http://www.euraxess.pl/
PAP - Nauka w Polsce
lt/ ula/bsz
Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.