<strong>Rasizm, wielokulturowość, migracja poakcesyjna, to zagadnienia, które poruszą uczestnicy letniej szkoły poświęconej badaniom nad migracjami i mobilnością w Europie „Mobile”. </strong>Odbędzie się ona między 14 a 27 sierpnia w sopockim wydziale Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej. <br /><br />
„Celem przedsięwzięcia jest ukazanie złożoności procesów mobilności przestrzennej i migracji, a także zapoznanie uczestników z nowymi paradygmatami teoretycznymi, interdyscyplinarnymi podejściami i metodami badawczymi” – wyjaśnia koordynator wydarzenia dr Anna Horolets z SWPS.
Przez dwa tygodnie - podczas wykładów, seminariów, warsztatów i paneli dyskusyjnych - uczeni z całej Europy będą się dzielili wiedzą i doświadczeniem z zakresu badań nad migracjami i turystyką.
„Transnarodowość, rasizm, wielokulturowość, migracja poakcesyjna, obywatelstwo czy turystyka w czasie wolnym to tylko przykłady tematów, które zostaną omówione z perspektywy wielu dyscyplin – socjologii, demografii, antropologii, ekonomii, lingwistyki, psychologii i geografii” – informują organizatorzy wydarzenia.
Elementem programu szkoły letniej będą także prezentacje projektów badawczych zrealizowanych przez studentów studiów magisterskich oraz doktoranckich.
Szkoła letnia „Studies of Migration and Mobility in Europe” (MOBILE) jest finansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach programu LLP – Erasmus Intensive Programmes. Wydarzenie ma charakter zamknięty.
PAP – Nauka w Polsce
ekr/bsz
Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.