Międzynarodowa grupa uczonych ostrzegła, że karibu, jedno ze zwierząt - symboli Kanady, może wyginąć. Zmiany powodowane przez człowieka w przyrodzie niszczą ich naturalne środowisko.
Rozbudowujące się miasta i eksploatacja terenów leśnych spowodowały, że dziś zwierzęta te można spotkać tylko na połowie terenów, po których kiedyś wędrowały. W swoim raporcie uczeni wskazali, że trzy kanadyjskie prowincje: Alberta, Kolumbia Brytyjska i Saskatchewan niewiele robią dla ochrony lasów.
Uczeni z Canadian Boreal Initiative i Pew Environment Group wysłali, jak podawała kanadyjska prasa, listy do premiera Kanady, Stephena Harpera oraz premiera prowincji Alberta, Eda Stelmacha, apelując o zapewnienie lepszej ochrony terenów, na których tradycyjnie migrują stada karibu.
Wizerunek jelenia karibu znajduje się na kanadyjskiej monecie 25-centowej
PAP - Nauka w Polsce
lach/ ksaj/ kar/ agt/
Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.