Konkurs "Akademicki Mistrz Innowacyjności" - kończy się nabór zgłoszeń

<strong>Do 11 lipca można zgłaszać propozycje do konkursu na najlepszą pracę magisterską &quot;Akademicki Mistrz Innowacyjności&quot;, organizowanego przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP).</strong> Szansę na sukces mają prace omawiające ekoinnowacje, innowacje w sektorze usług, popytowe podejście do tworzenia innowacji oraz nowe podejście do zamówień publicznych.

Konkurs daje szansę nie tylko na zdobycie atrakcyjnych nagród pieniężnych i rzeczowych, ale również na promocję studenckich pomysłów na organizowanych przez PARP spotkaniach z przedsiębiorcami, osobami z otoczenia biznesu oraz w mediach. W konkursie mogą wziąć udział prace magisterki obronione między 30 czerwca 2009 a 1 lipca 2011 r. na ocenę minimum dobrą. Mogą je zgłaszać absolwenci szkół wyższych oraz uczelnie reprezentowane przez promotorów.

Uroczysta gala wręczenia nagród, która odbędzie się w październiku 2011r. Zwycięzca otrzyma sprzęt komputerowy o wartości do 3000 zł, zdobywcy wyróżnień - sprzęt komputerowy o wartości do 1500 zł.

W ubiegłorocznej, pierwszej edycji konkursu główną nagrodę otrzymał Michała Skałecki. Praca pt. "Symulator kotła parowego z wykorzystaniem sztucznych sieci neuronowych" została napisana na Wydziale Elektroniki Politechniki Wrocławskiej pod kierunkiem dra inż. Andrzeja Jabłońskiego. Recenzenci pracy docenili praktyczny wymiar wyników badań autora dla sektora małych i średnich przedsiębiorstw oraz fakt, że badania oparte zostały o wyrób polskiego producenta.

Autorkami prac, które otrzymały wyróżnienia w konkursie, są absolwentki Politechniki Gdańskiej. Magdalena Danowska, absolwentka Wydziału Chemicznego, przedstawiła pracę pt. "Nowe sztywne pianki poliuretanowe z surowców odnawialnych, modyfikowane nanonapełniaczami na bazie glinokrzemianów warstwowych", napisaną pod kierunkiem dra inż. Michała Strankowskiego.

Natalia Gnutek, autorka pracy pt. "Degradacja poli(kwasu mlekowego) oraz mieszanin na bazie termoplastycznej skrobi w wodzie morskiej", napisanej pod kierunkiem dr hab. inż. Heleny Janik badała wpływ na życie morskie polimerów biodegradowalnych, które ostatnio znalazły największe zastosowanie w przemyśle opakowaniowym i są bardzo dużą szansą dla rozwiązania problemów środowiskowych.

Nagrodę specjalną za szczególnie praktyczny wymiar pracy odebrał Krzysztof Formela, również absolwent Politechniki Gdańskiej, za pracę pt. "Badania przemysłowe w zakresie opracowania technologii produkcji uszczelniacza butylowego na bazie recyklatu gumowego", napisanej pod kierunkiem dra hab. inż. Józefa Haponiuka.

Zgłoszenia należy przesyłać na adres: ul. Łucka 2/4/6, 00-845 Warszawa, z dopiskiem "Konkurs Akademicki Mistrz Innowacyjności".

Wymagane dokumenty zgłoszeniowe to: 2 płyty CD z nagraną na każdej z nich pracą magisterską w formacie .pdf i .doc, kompletnie wypełniona i podpisana karta zgłoszeniowa, potwierdzona przez uczelnię kopia dyplomu magisterskiego lub zaświadczenia o ukończeniu studiów oraz inne zaświadczenia i dokumenty dotyczących wykorzystania rozwiązań zaproponowanych w zgłoszonej pracy magisterskiej.

Osoby zainteresowane konkursem mogą uzyskać informacje pod adresem e-mail: kip@parp.gov.pl

PAP - Nauka w Polsce

kol/ agt/bsz

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera