<strong>Aplikacje klasy ERP wspomagające strategię zarządzania przedsiębiorstwem będą prezentowane na studiach podyplomowych prowadzonych na czterech polskich uczelniach.</strong> Rekrutację prowadzą: Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (dofinansowanie z EFS), Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie, Uniwersytet Ekonomiczny im. Karola Adamieckiego w Katowicach i Politechnika Gdańska.
"Oferowane studia podyplomowe mają na celu pogłębienie wiedzy i podniesienie kwalifikacji zawodowych osób, które na co dzień korzystają lub planują pracę z systemami klasy ERP w przedsiębiorstwie. I nie chodzi tu tylko o zdobycie wiedzy merytorycznej, ale o realne radzenie sobie z problemami pojawiającymi się podczas codziennej pracy w firmach" - mówi Janusz Małgorzaciak, ekspert Microsoft Dynamics.
Podkreśla, że studenci zyskują możliwość pracy z ekspertami ds. systemów zarządzania przedsiębiorstwem, a także z narzędziem, które pomaga im realizować założoną strategię oraz z sukcesem prowadzić różne projekty biznesowe.
Studia podyplomowe realizowane są w oparciu o rozwiązania klasy ERP autorstwa Microsoft Dynamics - wersję AX lub NAV. Plan studiów przewiduje realizację wykładów wprowadzających, na których omawiane są zagadnienia dotyczące strategii zarządzania przedsiębiorstwem oraz metodyka i praktyka prowadzenia projektów zgodnie z międzynarodowymi standardami. Następnie w ramach wybranej specjalizacji realizowane są warsztaty i laboratoria, w trakcie których wykładowcy, posiadający wieloletnią wiedzę praktyczną, prezentują oraz wspólnie z uczestnikami realizują projekty opracowane na podstawie rzeczywistych sytuacji występujących w przedsiębiorstwach i instytucjach. Zajęcia te prowadzone są w kompletnie przygotowanym i sparametryzowanym środowisku aplikacji klasy ERP Microsoft Dynamics, z indywidualnym dostępem do stanowiska komputerowego.
Studia przeznaczone są dla osób, które korzystają z systemów klasy ERP w przedsiębiorstwach i instytucjach, członków zespołów projektowych odpowiedzialnych za nadzór nad wdrożeniami aplikacji klasy ERP, a także dla pracowników firm wdrażających takie systemy oraz osób planujących podjęcie pracy w wyżej wymienionych organizacjach.
Studenci mogą zdobyć dyplom w zakresie trzech specjalizacji. Dodatkowe korzyści ze studiów to możliwość przygotowania się do egzaminów i zdobycia specjalistycznych certyfikatów. Absolwenci kierunku Zintegrowane systemy klasy ERP II do zarządzania nowoczesnym przedsiębiorstwem. Od lewej: Andrzej Dacka, Piotr Krzyszczak, Rafał Pietraszkiewicz, Kamil Fałek (Kierownik studiów), Michał Szcześniak, Rafał Tworzydło i Łukasz Bogusz
"Mając na uwadze znaczenie kompetencji pracowników związanych z obsługą specjalistycznych systemów IT, studia podyplomowe umożliwiają studentom zdobycie bogatego doświadczenia odpowiadającego realnym problemom, z jakimi spotkają się w swoim środowisku pracy. Dlatego też większość zajęć prowadzona jest w systemie warsztatowym z udziałem wykładowców posiadających długoletnią praktykę. Co więcej, najlepszym studentom zapewniamy możliwość odbycia praktyk w wiodących firmach wdrażających dane systemy informatyczne - podsumowuje kierownik studiów Kamil Fałek, Dyrektor Operacyjny MCSK.
Informacje o rekrutacji można znaleźć na stronach z czterech uczelni: wyższymi w Polsce: Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu tutaj: http://www.prawo.amu.edu.pl/index.php/studium-podyplomowe-zintegrowane-systemy-zarzadzania-nowoczesnym-przedsiebiorstwem-klasy-erp-ii Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie tutaj: http://www.studiapodyplomowe.kozminski.edu.pl/index.php/pl/specjalistyczne/zintegrowane_systemy_klasy_erp Uniwersytetu Ekonomicznego im. Karola Adamieckiego w Katowicach tutaj: http://www.kz.ae.katowice.pl/?contentid=8229 oraz Politechniki Gdańskiej tutaj: http://www.zie.pg.gda.pl/studium-informatyzacja-przedsiebiorstw
PAP - Nauka w Polsce
kol/ tot/bsz
Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.