Po zimowej przerwie Ogród Botaniczny UW otwiera swoje podwoje

Różanecznik ostrokończysty. Foto: UW
Różanecznik ostrokończysty. Foto: UW

<strong>Od 9 kwietnia, po zimowej przerwie, Ogród Botaniczny UW zostanie ponownie otwarty dla zwiedzających</strong> - poinformowała rzecznik Uniwersytetu Warszawskiego Anna Korzekwa. W kwietniu w Ogrodzie podziwiać można m.in. fioletoworóżowe kwiaty różanecznika ostrokończystego i wrzośca krwistego. Kwitną także przebiśniegi, zawilce gajowe, różnobarwne krokusy, złoć żółta, wiśnia różowa czy miodunka ćma.

Ogród Botaniczny UW jest także organizatorem warsztatów edukacyjnych dla przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych. W ich trakcie można się dowiedzieć m.in. jak smakują zamorskie korzenie i czy zimą na gałęziach są pąki. Jak zapewniają pracownicy Ogrodu w trakcie zajęć każdy uczestnik może dotykać, wąchać, czasem nawet smakować rośliny, które pojawią się na zajęciach.

W tym sezonie w Ogrodzie odbędą się m.in. następujące imprezy:

14-15 maja - Wystawa roślin mięsożernych;

16-17 lipca - Festiwal róż;

3-4 września - Rośliny, owady i miód;

17-18 września - Dni storczyków;

17-25 września - wydarzenia związane z Festiwalem Nauki.

Szczegółowe informacje o Ogrodzie, godzinach dojazdu, biletach wstępu, interesujących roślinach i ważnych wydarzeniach dostępne są na stronie:
http://www.ogrod.uw.edu.pl/

PAP - Nauka w Polsce

agt/bsz

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Przewyższające rodzimą roślinność łodygi miskanta olbrzymiego w strefie brzegowej potoku Magierka. Fot. A. Bylak

    Obce gatunki w środowisku: pirania w Sanie i “biegnący” bambus nad Lubatówką

  • Fot. Adobe Stock

    Zanieczyszczenie światłem to ogromny problem dla roślin

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera