Uczelnie i instytucje

Politechnika Białostocka szuka patrona Centrum Nowoczesnego Kształcenia

<strong>Politechnika Białostocka szuka patrona dla Centrum Nowoczesnego Kształcenia, które powstanie w 2012 r. </strong>Każdy może zaproponować swojego kandydata na patrona placówki. Propozycje można przesyłać do 31 marca. Na autorów najciekawszych zgłoszeń czekają nagrody rzeczowe.

"Wybór patrona to sprawa najwyższej wagi. Nie może to być wybór przypadkowy, nieuzasadniony. Przy wyborze należy kierować się rangą projektu i jego znaczącej pozycji w mieście i regionie" - napisano w regulaminie konkursu.

Organizatorzy zastrzegają, że patronem nie może być osoba, która mogłaby naruszać dobre imię uczelni. Jak zaznaczają, patron powinien nawiązywać do historii lub współczesności, a jego osiągnięcia muszą wiązać się z charakterystyką działania Centrum Nowoczesnego Kształcenia.

Propozycje kandydatur patrona CNK wraz z uzasadnieniem można składać na formularzu (do pobrania ze strony www.cnk.pb.edu.pl) umieszczonym w zamkniętej kopercie w Biurze ds. Rozwoju i Programów Międzynarodowych Politechniki Białostockiej.

Po zebraniu wszystkich nadesłanych propozycji komisja złożona z pracowników PB - wskazanych przez rektora uczelni - wybierze 3 najlepsze propozycje i przedstawi je na posiedzeniu Senatu PB. W ostatnim etapie Senat wytypuje patrona Centrum.

Autorzy najciekawszych i najlepiej uzasadnionych propozycji otrzymają nagrody rzeczowe, jednak szczegółowy wykaz nagród organizatorzy opublikują później.

Wyniki z poszczególnych etapów uczestnicy konkursu znajdą na stronie internetowej Centrum Nowoczesnego Kształcenia: www.cnk.pb.edu.pl.

***

Centrum Nowoczesnego Kształcenia PB, to inwestycja warta ponad 65 mln złotych. W ramach projektu powstanie nowoczesny budynek, w którego skład wejdą: Centrum Kształcenia Zdalnego; Naukowe Centrum Badawczo - Rozwojowe, które umożliwi realizację zajęć dydaktycznych wykorzystujących nowoczesne formy przekazu; Biblioteka Główna PB wraz z zespołem sal multimedialnych; Studium Języków Obcych PB.

PAP - Nauka w Polsce

ekr/ agt/bsz

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera