Nowe studia doktoranckie na UW i PW

<strong>Zaawansowanych materiałów funkcjonalnych i nowoczesnych urządzeń będzie dotyczyć Międzynarodowy Program Studiów Doktoranckich (MPD) otwierany przez wydziały chemiczne Politechniki Warszawskiej i Uniwersytetu Warszawskiego we współpracy z zagranicznym ośrodkami naukowymi</strong>. Studia będą finansowane przez Fundację na rzecz Nauki Polskiej.

Jak zapowiada na swojej stronie Politechnika, celem programu "Towards Advanced Functional Materials and Novel Devices - Joint UW and WUT International PhD Programme" jest wykształcenie młodych naukowców zdolnych do pracy w obszarze interdyscyplinarnych tematyk badawczych i środowisku nastawionym na naukowe współzawodnictwo.

Program studiów trwa 4 lata, w tym od pół roku do 2 lat doktoranci spędzą na stażach w zagranicznych ośrodkach naukowych partnerujących w programie. Na pierwszy lub drugi rok studiów doktoranckich ma być przyjętych maksymalnie 17 uczestników.

Organizatorzy zapewniają stypendium w wysokości 3 tys. zł miesięcznie i pokrywają koszty ubezpieczenia. W czasie pobytu w zagranicznych ośrodkach, kwota stypendium zostanie podwyższona o 1,5 tys. zł miesięcznie. Koszty związane z wykonywaniem pracy naukowej oraz ubezpieczeniem zdrowotnym są pokrywane przez program. Uczelnia zapewnia pomoc w poszukiwaniu zakwaterowania.

Wśród tematów prac doktoranckich jest pięć kategorii: nowe reagenty do syntezy i elementy materiałów funkcjonalnych, projektowanie i charakteryzacja materiałów, materiały półprzewodnikowe, magazynowanie energii, organiczne urządzenia elektroluminescencyjne. Proponowanymi obszarami badań są także cząsteczki bioaktywne dla zastosowań medycznych i spożywczych, a także urządzenia i materiały bioczułe.

Szczegółowe informacje znaleźć można na stronie internetowej www.mpd-pw-uw.eu

PAP - Nauka w Polsce

lt/ agt/bsz

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. materiały prasowe

    Konferencja o przyszłości europejskiego lotnictwa po raz pierwszy w Polsce

  • Fot. Adobe Stock

    Prof. Sankowski: Instytut Badawczy IDEAS wpisany do KRS; może zacząć działać

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera