"Świetlik" - konkurs z nauk przyrodniczych dla dzieci

<strong>Ogólnopolski Konkurs Nauk Przyrodniczych &quot;Świetlik&quot; dla uczniów szkół podstawowych organizuje po raz czwarty Fundacja dla Uniwersytetu Jagiellońskiego.</strong> Zgłoszenia można przesyłać do 31 stycznia 2011 r.

Konkurs przeprowadzany będzie wśród uczniów szkół podstawowych w kilku grupach wiekowych w postaci jednokrotnego testu wyboru.

Uczniowie w ciągu dwóch miesięcy poprzedzających konkurs będą mieli za zadanie przeprowadzenie zestawu prostych eksperymentów z użyciem przyrządów i przedmiotów domowego użytku. Eksperymenty te młodzi naukowcy mogą przeprowadzać w szkole, podczas zajęć kół naukowych czy w domu pod okiem dorosłych. Na stronie internetowej "Świetlika" dostępne są także doświadczenia i materiały z ubiegłych edycji.

Część pytań konkursowych (10-30 proc.) będzie dotyczyła eksperymentów zalecanych do wcześniejszego wykonania, a pozostałe zadania będą poświęcone innym zagadnieniom z nauk przyrodniczych (biologii, chemii, fizyki, astronomii czy geografii), dostosowanym do wieku uczestników.

Uczestnictwo ucznia w konkursie zgłasza szkoła albo inna jednostka edukacyjna (w takim przypadku wcześniej musi skonsultować się z Fundacją dla UJ).

Zgłoszenie ucznia związane jest z rejestracją na stronie internetowej, wypełnieniem formularza zgłoszeniowego, a także z opłatą za konkurs, która wynosi 6 zł.

Osoby, które uzyskały największą liczbę punków mogą liczyć na nagrody rzeczowe, a w szkołach, które miały procentowo największą liczbę uczniów z jednego poziomu wiekowego, biorących udział w konkursie przeprowadzane, zostaną Warsztaty Nauk Przyrodniczych.

Szczegółowe informacje dotyczące konkursu znajdują się na stronie: www.swietlik.edu.pl

PAP - Nauka w Polsce

lt/ agt/bsz

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Badanie: setki gatunków płazów znajdą się poza tolerowanym przez nie zakresem temperatur

  • 30.04.2021. Wapienna jaskinia krasowa Raj w Chęcinach (woj. świętokrzyskie), jedno ze stanowisk Geoparku Świętokrzyskiego, 30 bm. Jaskinia powstała prawdopodobnie około 360 mln lat temu. PAP/Piotr Polak

    Geolog: skały to nie tylko obiekt badań, ale zapis klimatu i historia planety

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera