Umowa na realizację sieci wodno-kanalizacyjnej i teleinformatycznej <strong>Lubuskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego, który powstaje w Nowym Kisielinie koło Zielonej Góry (Lubuskie)</strong>, została podpisana 16 listopada w Zielonej Górze. <br /><br />
Prace przy budowie sieci wodno-kanalizacyjnej i teleinformatycznej rozpoczną się w grudniu, a ich pierwszy etap ma się zakończyć w połowie 2011 roku - poinformował PAP prezes Lubuskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego sp. z o.o. Arkadiusz Kowalewski.
Jak dodał, w części Parku ma działać centrum logistyczne, w obiekcie tego centrum siedzibę będzie miał zarząd spółki.
Lubuski Park Przemysłowo-Technologiczny to wspólna inwestycja Urzędu Miasta Zielona Góra, Lubuskiego Urzędu Marszałkowskiego i Uniwersytetu Zielonogórskiego oraz gminy Zielona Góra i Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.
W ramach LPP-T na 182,5 ha będą działać: park naukowo-technologiczny oraz strefa aktywności gospodarczej i regionalny park specjalnej strefy ekonomicznej, na obszarze których znajdą się tereny inwestycyjne.
Głównym celem Lubuskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego ma być wspieranie rozwoju gospodarczego regionu, m.in. poprzez tworzenie nowych miejsc pracy, przyciąganie inwestorów i współpracę z największą w woj. lubuskim uczelnią - Uniwersytetem Zielonogórskim, w którym kształci się ok. 17 tys. studentów. MRD
PAP - Nauka w Polsce
mki/ bsz
Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.