Marcin Zaborski autorem najlepszej pracy doktorskiej z politologii

<strong>Dr Marcin Zaborski z Instytutu Politologii Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie został laureatem konkursu na najlepszą pracę doktorską w Polsce z zakresu nauk politycznych za rok 2009. </strong>Nagrodę przyznał Zarząd Główny Polskiego Towarzystwa Nauk Politycznych. Praca ta została też wyróżniona w konkursie im. Profesora Piotra Dobrowolskiego.

Jak informuje na swojej stronie UKSW, rozprawa Marcina Zaborskiego pt. "Współczesne pomniki i miejsca pamięci w polskiej i niemieckiej kulturze politycznej" powstała pod kierunkiem profesora Klausa Ziemera (UKSW, Uniwersytet w Trewirze) na seminarium doktoranckim prowadzonym przez profesorów: Anielę Dylus, ks. Helmuta Jurosa i Klausa Ziemera. Została obroniona w czerwcu 2009 roku na Wydziale Nauk Historycznych i Społecznych UKSW.

Konkurs na najlepszą pracę doktorską w Polsce z zakresu nauk politycznych jest co roku organizowany przez Polskie Towarzystwo Nauk Politycznych. Laureat otrzymuje 5 tys. zł oraz możliwość opublikowania abstraktu pracy doktorskiej w kwartalniku "Studia Nauk Politycznych".

Rozprawa doktorska dr. Zaborskiego zdobyła również wyróżnienie w Konkursie im. Profesora Piotra Dobrowolskiego na najlepszą pracę doktorską podejmującą problematykę niemcoznawczą.

Doktor Marcin Zaborski jest adiunktem w Instytucie Politologii UKSW. W pracach badawczych zajmuje się komunikowaniem społecznym i politycznym oraz kulturą pamięci. Jest stypendystą Centrum Badań Historycznych PAN w Berlinie oraz Niemieckiego Instytutu Historycznego w Warszawie. Bierze udział w pracach kolegium redakcyjnego czasopisma naukowego "Athenaeum. Polskie Studia Politologiczne", jest członkiem Polskiego Towarzystwa Nauk Politycznych oraz International Political Science Association.

PAP - Nauka w Polsce

lt/ agt/bsz

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Badanie: zespół stresu pourazowego związany z wyższym poziomem insuliny we krwi

  • Fot. Adobe Stock

    Biolożka antropocenu: w przyszłości to miasta mogą być oazą bioróżnorodności

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera