We Wrocławiu powstaje nowoczesne laboratorium badające leki przeciwnowotworowe

<strong>Nowoczesne laboratorium prowadzące badania nad lekami przeciwnowotworowymi powstanie w <a href="http://www.iitd.pan.wroc.pl/pl">Instytucie Immunologii i Terapii Doświadczalnej im. Ludwika Hirszfelda PAN we Wrocławiu</a></strong><a href="http://www.iitd.pan.wroc.pl/pl">.</a> Placówka na budowę laboratorium otrzymała 17 mln zł unijnej dotacji.

Jak powiedział PAP koordynator projektu utworzenia laboratorium doc. dr hab. Janusz Boratyński Zintegrowane Laboratorium NeoLek - Doświadczalnej Onkologii i Innowacji Technologii powstanie w Zakładzie Onkologii Doświadczalnej, który od 1969 r. prowadzi badania na substancjami o potencjalnej aktywności przeciwnowotworowej.

Nowoczesne laboratorium będą tworzyć po modernizacji dwa działające obecnie laboratoria: Laboratorium Doświadczalnej Terapii Przeciwnowotworowej oraz Laboratorium Chemii Biomedycznej.

W laboratorium NeoLek będą prowadzone kompleksowe badania preparatów przeciwnowotworowych oraz opracowywane własne preparaty i technologie. Jakość badań ma być podwyższona przez wprowadzenie standardu Dobrej Praktyki Laboratoryjnej.

"Takie badania są obecnie prowadzone w naszych laboratoriach, ale dzięki modernizacji laboratorium będą one na wyższym standardzie" - powiedziała specjalista ds. wdrażania projektu dr Joanna Wietrzyk.

Placówka swoją ofertę będzie kierowała do przedstawicieli firm farmaceutycznych, chemicznych i biotechnologicznych oraz krajowych i zagranicznych jednostek naukowych.

Zintegrowane Laboratorium NeoLek - Doświadczalnej Onkologii i Innowacji Technologii powinno rozpocząć swoją działalność na początku 2012 r.

PAP - Nauka w Polsce

pdo/ agt/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera