Australia/Pijany mężczyzna przeżył atak krokodyla

Będący pod wpływem alkoholu 36-latek wszedł do klatki 5-metrowego krokodyla różańcowego o imieniu Fatso i próbował się na nim przejechać. Gad zaatakował meżczyznę, który z ranami szarpanymi łydki przebywa w szpitalu - poinformowały lokalne media.

Po tym jak wieczorem nietrzeźwego mężczyznę wyrzucono z baru, udał się on do ogrodu zoologicznego w Broome, na północnym-zachodzie Australii. Wszedł do zagrody krokodyla i próbował napoić go piwem. Gdy gad nie wykazał zainteresowania, 36-latek postanowił spróbować szczęścia w innej klatce z innym krokodylem - poinformował sierżant Alan Armstrong z lokalnej policji.

Mężczyzna pokonał ogrodzenie z drutu kolczastego i usiadł na grzebiecie ważącego około 800 kg Fatso, ponieważ miał ochotę go pogłaskać i pojeździć na nim. Gad zareagował gryząc mężczyznę w prawą łydkę, po czym "z niewiadomych powodów" go wypuścił. 36-latek skorzystał z okazji i uciekł - powiedział mediom sierżant Roger Haynes.

Zataczającemu się mężczyźnie udało się wrócić do pubu, skąd wezwano karetkę. Obecnie w stabilnym stanie przebywa w szpitalu.

"Miał dużo szczęścia, że uszedł życiem" - stwierdził Haynes. "Te krokodyle znane są z tego, że gdy już chwycą ofiarę, nie dają jej uciec".

Właściciel parku Malcolm Douglas powiedział radiu ABC, że mężczyzna przeżył, ponieważ noc była chłodna, a krokodyl wyrwany ze snu. Dodał, że o tej porze roku "te gady niewiele jedzą".

Krokodyle różańcowe to największe gady z tego gatunku - dochodzą do siedmiu metrów długości i mogą ważyć tonę. W Australii co roku w wyniku ataków tych agresywnych krokodyli ginie kilka osób. JHP

PAP - Nauka w Polsce

kap/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Tlen pod wysokim ciśnieniem pomaga po radioterapii

  • Źródło: ESA & NASA/Solar Orbiter/EUI Team, E. Kraaikamp (ROB)

    Solar Orbiter przesłał wyjątkowe zdjęcie Słońca

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera