
Specjalną ofertę na wakacje dla najmłodszych pasjonatów nauki przygotowała Politechnika Warszawska (PW) wspólnie ze Stowarzyszeniem Studentów i Absolwentów Wydziału Chemicznego PW "Klatrat" oraz Radą Kół Naukowych PW. Projekt <strong>"Naukowe Lato na Politechnice" </strong>rozpoczyna się 19 lipca, a mogą w nim wziąć udział uczniowie szkół podstawowych z terenu Warszawy.
Zajęcia w dniach 19 i 23 lipca będą się odbywały zgodnie z zapisami, natomiast w dniach 20 oraz 22 lipca rodzice z dziećmi mogą wziąć udział w Dniach Otwartych "Naukowego Lata na Politechnice".
"Naprawdę warto zapisać dzieci na zajęcia na Politechnice, a miejsc jest jeszcze dużo" - zachęca w rozmowie z PAP Dariusz Kołoda, prezes Stowarzyszenia Studentów i Absolwentów Wydziału Chemicznego Politechniki Warszawskiej "Klatrat".
"Dzięki specjalnie przygotowanej formie zajęć dzieci poprzez zabawę będą mogły poznać bardzo ciekawą wiedzę z zakresu nauk ścisłych i technicznych, przez co ich zainteresowanie tymi naukami znacząco wzrośnie" - przekonuje organizator.
Zapisy zorganizowanych grup dzieci oraz indywidualne zgłoszenia należy przesyłać na adres mailowy info.klatrat@gmail.com. Zajęcia będą odbywały się w godz. 9.30-12.30 oraz 13.00-16.00 w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej, przy Placu Politechniki 1.
Oprócz "Naukowego Lata na Politechnice" "Klatrat" realizuje również projekt "Letnia Szkoła Chemii na Uniwersytecie Warszawskim" dla gimnazjalistów. Pierwsza grupa zaczyna zajęcia w poniedziałek 5 lipca. Wciąż przyjmowane są zgłoszenia na bezpłatne zajęcia laboratoryjne dla gimnazjalistów, jak również na organizowany w sierpniu wyjazd do Sarbinowa dla licealistów, którego koszt wyniesie 300 złotych.
Projekty edukacyjne realizowane w okresie wakacyjnym przez stowarzyszenie "Klatrat" otrzymały dotację Biura Edukacji Urzędu Miasta St. Warszawy.
Szczegółowe informacje znajdują się na stronie www.klatrat.plKOL
PAP - Nauka w Polsce
agt/
Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.