Turniej łucznictwa w Muzeum Archeologiczne w Biskupinie

Amatorzy strzelania w łuku mogą wziąć udział w <strong>II Biskupińskim Turnieju Łucznictwa Tradycyjnego.</strong> Zawody odbędą się w dniach 17-18 lipca w Muzeum Archeologicznym w Biskupinie.

Uczestnicy będą się musieli zmierzyć m.in. ze strzelaniem statycznym, strzelaniem dynamicznym na dochodzenie do celu, strzelaniem do sylwetek wojowników scytyjskich z wału grodu w dół i strzelaniem do sylwetek wojowników scytyjskich pomiędzy chatami wewnątrz grodu.

Podczas zawodów odbędą się także pokazy związane z rzemiosłem łuczniczym. Współcześni mistrzowie zdradzą tajemnice sporządzania grotów, strzał i łuków z różnych okresów historycznych. Na strzelnicy można będzie wypróbować różne rodzaje łuków i strzał.

Turniejowi będzie towarzyszyć wystawa "Łuk pradziejowy w rekonstrukcji i oryginale".

Jak podkreślają organizatorzy, turniej z założenia ma mieć charakter historyczny. Nie dotyczy łucznictwa sportowego w postaci jaką przyjęło ono mniej więcej około połowy XX wieku. Rozgrywany na terenie grodu kultury łużyckiej z VIII w. w Biskupinie turniej nawiązuje do wielowiekowej tradycji posługiwania się łukiem przez człowieka, do walorów łuku jako broni myśliwskiej i bojowej, jak też do aspektów ćwiczebnych łucznictwa.

Więcej informacji na temat imprezy na stronie: www.biskupin.pl ESZ

PAP - Nauka w Polsce

agt/bsz

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • 27.07.2024. PAP/Andrzej Jackowski

    Gdańsk/ Wkrótce odbędzie się czwarta edycja Pikniku Nauki Fahrenheita

  • 13.05.2025. Przewodnictwo Polski w Radzie UE. Konferencja "Sztuczna inteligencja w metrologii" w Kielcach, 13 bm. (ad) PAP/Piotr Polak

    Prezes GUM: sztuczna inteligencja zmienia oblicze metrologii

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera