Specjaliści z kraju i z zagranicy badający pradziejowe narzędzia z krzemienia biorą udział w warsztatach, wykładach i pokazach w Muzeum Archeologicznym w Poznaniu w ramach <strong>VII Warsztatów Krzemieniarskich SKAM </strong>w dniach 21-23 czerwca.
Spotkanie ma charakter specjalistyczny, ale mile widziane są osoby zainteresowane tematyką, a wstęp jest bezpłatny.
Ostatni dzień Warsztatów będzie poświęcony konsultacjom dotyczącym przywiezionych przez uczestników materiałów krzemiennych. Planowany jest także pokaz paleolitycznych i mezolitycznych technik obróbki krzemieni oraz dyskusja na ten temat.
Spotkania z cyklu SKAM zorganizowano m.in. dla propagowania badań technologicznych i rozwoju metod pracy z materiałami źródłowymi. Od początku referaty stanowiły tylko element zjazdu specjalistów, a ważnym elementem było porównywanie materiałów źródłowych.
Tegoroczne spotkanie jest organizowane przez Muzeum Archeologiczne w Poznaniu we współpracy z Instytutem Prahistorii UAM oraz Instytutem Archeologii i Etnologii PAN, Oddział w Poznaniu. Konferencję wspierają również Komisja Archeologiczna Oddziału Poznańskiego PAN oraz Poznańskie Towarzystwo Prehistoryczne.
W spotkaniu wezmą udział specjaliści z wielu ośrodków akademickich, naukowych i muzealnych w Polsce m.in. Instytutu Archeologii Uniwersytetu Warszawskiego, Instytutu Archeologii Uniwersytetu Wrocławskiego, Instytutu Prahistorii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Muzeum Archeologicznego w Krakowie, a także z Czech i Białorusi.
Szczegółowy program imprezy dostępny na oficjalnej stronie internetowej projektu: http://www.muzarp.poznan.pl/skam/
SZZ
PAP - Nauka w Polsce
agt/bsz
Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.