
<strong>40 nowych doktorów oraz sześciu doktorów habilitowanych promowano podczas <br />uroczystości, która 7 czerwca odbyła się na <a href="http://www.pw.edu.pl/">Politechnice Warszawskiej.</a></strong> Rozdano także nagrody Siemensa oraz odznaczenia państwowe za wspieranie działań uczelni na rzecz nauki, edukacji oraz prac na rzecz budowy społeczeństwa informacyjnego. <br />
Laureatami Nagrody Promocyjnej (po 15 tys. zł na osobę) zostali: dr inż. Kamila Sadowska z Politechniki Gdańskiej za pracę doktorską o charakterystyce, syntezie i zastosowaniu w ogniwach paliwowych odpowiednio modyfikowanych nanorurek węglowych (dzięki temu – jak powiedziała dr Sadowska – ich moc była 100 razy większa od mocy osiąganej przez ogniwa bez nanorurek) oraz dr hab. inż. Marcin Szega z Politechniki Śląskiej za rozprawę habilitacyjną nad zastosowaniem specjalnego rodzaju rachunku do uwiarygodniania wyników pomiarów w układzie cieplnym bloku energetycznego siłowni parowej.
Złote Krzyże Zasługi za zaangażowanie i działalność na rzecz budowania nowoczesnego społeczeństwa informacyjnego w Polsce otrzymali Andrzej Dulka, kierujący firmą Alcatel-Lucent w Polsce, Radomir Grucza, prezes firmy Nokia Siemens Networks w Polsce, Bogdan Rogala, dyrektor generalny firmy Philips Lighting na kraje Europy Centralnej oraz Maciej Witucki, prezes Telekomunikacji Polskiej. Jak podkreślił rektor Politechniki prof. Włodzimierz Kurnik - odznaczeni położyli w ostatnich latach szczególne zasługi m.in. w działalności na rzecz współpracującej z Politechniką – Fundacji Wspierania Rozwoju Radiokomunikacji i Technik Multimedialnych.
Specjalne statuetki – za osiągnięcia naukowe oraz wspieranie inicjatyw studenckich na rzecz rozwoju społeczeństwa informacyjnego - przyznał też w swoim imieniu Minister Infrastuktury Cezary Grabarczyk. Otrzymali je Instytut Tele- Radiotechniczny oraz rektor Politechniki Warszawskiej.
PAP – Nauka w Polsce, Waldemar Pławski
bsz
Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.