XXVI Seminarium Pracowni Komet i Meteorów

<strong>13 marca w warszawskim Centrum Astronomicznym im. Mikołaja Kopernika PAN odbędzie się dwudzieste szóste Seminarium Pracowni Komet i Meteorów (PKiM)</strong>. W spotkaniu mają wziąć udział nie tylko stali współpracownicy stowarzyszenia, ale także zupełnie początkujący obserwatorzy &quot;spadających gwiazd&quot;.

PKiM jest jedną z najaktywniejszych na świecie grup badających meteory i komety. Poza seminarium, stowarzyszenie organizuje co roku również letnie obozy astronomiczne oraz mniejsze kampanie związane z obserwacją poszczególnych rojów.

Marcowe seminarium ma być dla obserwatorów z całej Polski okazją do wymiany doświadczeń i pomysłów. Podczas spotkania odbędą się również prezentacje - w ich trakcie o problemach teoretycznych związanych z prowadzonymi przez PKiM badaniami czy zagadnieniach technicznych, dotyczących konstrukcji sprzętu będą mówić pracownicy Obserwatorium Astronomicznego Uniwersytetu Warszawskiego oraz Centrum Astronomicznego im. Mikołaja Kopernika PAN.

Wykłady rozpoczną się o godz. 11.30 w siedzibie CAMK PAN (ul. Bartycka 18), jednak już od godz. 10.00 członkowie Pracowni będą czekać na uczestników spotkania.

Osoby zainteresowane uczestnictwem w seminarium powinny przesłać zgłoszenie zawierającego imię i nazwisko oraz podstawowe dane kontaktowe na adres poczty elektronicznej: pkim@pkim.org.

Dodatkowo, zainteresowani wygłoszeniem referatu powinni do 1 marca dostarczyć na wskazany e-mail jego temat oraz określić czas potrzebny na prezentację i ewentualne preferencje co do godziny.

Więcej informacji można znaleźć na stornie PKiM, pod adresem: http://www.pkim.org. JPO

PAP - Nauka w Polsce

agt/ kap/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Wystartowała europejska misja satelitarna BIOMASS; w zespole inżynierskim Polacy

  • 16.04.2025. Na zdjęciu astronauta Sławosz Uznański. PAP/Radek Pietruszka

    Start misji Ax-4 z polskim astronautą - 29 maja

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera