Jakie nieznane a ciekawe cechy posiada ciepło? Jak często w codziennym życiu mamy do czynienia z chemią? Jakie jest znaczenie odbicia lustrzanego? Odpowiedzi na takie pytania poznają słuchacze <strong>Akademii Ciekawej Chemii</strong>, która rozpoczęła się 21 października na Wydziale Chemii Uniwersytetu Łódzkiego.
Wykład inauguracyjny pt. "Struktura cząsteczek chemicznych - od atomu do makromolekuł" wygłosił dr Marcin Palusiak z Katedry Krystalografii i Krystalochemii.
Uczniowie wysłuchają wykładów poświęconych znanym i nieznanym cechom ciepła, znaczeniu chemii w życiu codziennym. Poznają cząsteczki organiczne, które zmieniły historię i zastosowanie procesów elektrochemicznych. Dowiedzą się również, jakie jest znaczenie odbicia lustrzanego i chromatografii, czyli podstawowej metody analizy laboratoryjnej.
Wykłady będą odbywały się raz w miesiącu o godz. 16.30, na Wydziale Chemii Uniwersytetu Łódzkiego (ul. Tamka 12).
Szczegółowy plan zajęć jest dostępny na stronie: www2.chemia.uni.lodz.pl/wch/pdfx/tematy-acch-2009.pdf
PAP - Nauka w Polsce, Ewelina Krajczyńska
agt/ bsz
Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.