Uczelnie i instytucje

Szkoła letnia dla studentów Fundacji Azja - Europa w Łodzi

<strong>16. edycja dwutygodniowej szkoły letniej - jednego z programów Fundacji Azja - Europa (ASEF) - ma się odbyć w lipcu przyszłego roku w Łodzi</strong>. Przez dwa tygodnie w ramach ASEF University studenci z Europy i Azji uczestniczyć będą w warsztatach, wykładach i prelekcjach na temat zdrowia publicznego. Do organizacji projektu włączyć się chce <a href="http://www.umed.pl/pl/">Uniwersytet Medyczny w Łodzi </a>- poinformował pełnomocnik rektora ds. rozwoju i promocji uczelni Przemysław Andrzejak.

8 października o organizacji przyszłorocznego ASEF University w Łodzi z przedstawicielami łódzkiej uczelni rozmawiał dyrektor generalny Fundacji Azja - Europa (ASEF), b. ambasador Francji w Indiach Dominique Girard.

ASEF University to jeden z programów Fundacji adresowany do studentów z Europy i Azji, którzy przez dwa tygodnie uczestniczą w warsztatach, wykładach i prelekcjach odbywających się w jednym z państw członkowskich Fundacji. Poprzednie edycje programu odbywały się m.in. w Korei, Hiszpanii, Niemczech, Japonii i Tajlandii. Polska edycja ASEF University będzie pierwszą w tej części Europy i poświęcona będzie zdrowiu publicznemu.

Fundacja Azja - Europa z siedzibą w Singapurze, utworzona została w lutym 1997 r. w ramach dialogu europejsko-azjatyckiego ASEM (Asia Europe Meeting). Zrzesza m.in. 27 państw UE, Komisję Europejską, Chiny, Indie, Japonię i Pakistan. Jej celem jest promowanie kontaktów pomiędzy społeczeństwami Azji i Europy oraz rozwoju wzajemnego zrozumienia między obu kontynentami w obszarze wymiany kulturowej, intelektualnej i społecznej.

Obecnie ASEF realizuje ok. 300 projektów, w których uczestniczy blisko 15 tys. Azjatów i Europejczyków. Działalność Fundacji finansowana jest ze składek krajów członkowskich, a także dobrowolnych wpłat instytucji prywatnych. Polska współpracuje z ASEF od 2002 roku, a jej członkiem jest od momentu przystąpienia do Unii Europejskiej w 2004 r. SZU

PAP - Nauka w Polsce

abe/ yy/ bsz

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera