Uczelnie i instytucje

We Wrocławiu powstanie TECHNOPOLIS

<strong>Niemal 80 mln zł dofinansowania otrzyma Politechnika Wrocławska (PWr) na projekt &quot;Międzyuczelniane Centrum Dydaktyczno-Technologiczne TECHNOPOLIS we Wrocławiu&quot;</strong>. Umowę w tej sprawie - między Politechniką a Ośrodkiem Przetwarzania Informacji (OPI) - Instytucją Wdrażającą Działania 13.1, XIII osi priorytetowej Programu Operacyjnego Infrastruktura Środowisko - podpisano w środę w Warszawie.

Podpisy pod umową złożyli: rektor PW prof. Tadeusz Więckowski oraz dyrektor Ośrodka Przetwarzania Informacji - dr Olaf Gajl.

W ramach umowy zaplanowano zaprojektowanie, budowę i wyposażenie dwóch nowoczesnych obiektów o funkcji dydaktyczno-naukowo-laboratoryjnej, w których będą kształceni studenci kierunków: automatyka i robotyka, elektronika i telekomunikacja, informatyka, teleinformatyka.

Dzięki projektowi będzie możliwe m.in. prowadzenie interdyscyplinarnych prac magisterskich i doktorskich kandydatów z innych wydziałów i ośrodków akademickich, także w ramach ogólnopolskich i europejskich programów mobilności studentów i doktorantów. Inwestycja umożliwi również studentom, doktorantom i pracownikom dydaktycznym Wydziałów: Elektroniki oraz Elektroniki Mikrosystemów i Fotoniki dostęp do najnowocześniejszych technologii i aparatury.

Budynki będą dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, a odpowiednia infrastruktura umożliwi prowadzenie kształcenia na odległość.

Budynek Centrum Studiów Zaawansowanych Technik Informacyjnych i Komunikacyjnych powstanie przy ul. Janiszewskiego, natomiast Centrum Badawczo-Technologiczne - przy ul. Długiej we Wrocławiu.

Prace budowlane rozpoczną się w 2010 r., a przewidywany termin zakończenia inwestycji to czwarty kwartał 2013 r. KOL

PAP - Nauka w Polsce

agt/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera