Uczelnie i instytucje

Warszawska SWPS otwiera Uniwersytet Trzeciego Wieku

<strong>Zajęcia z językoznawstwa, kulturoznawstwa i psychologii dla osób powyżej 50. roku życia przygotowała Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej</strong>. Uczelnia otworzyła własny Uniwersytet Trzeciego Wieku. Rekrutacja rozpoczyna się już we wrześniu.

Jak informuje rzecznik prasowy SWPS Natalia Osica, słuchacze UTW wezmą udział w zajęciach prowadzonych przez wykładowców z dziedziny językoznawstwa, kulturoznawstwa i psychologii - profesorów Jerzego Bralczyka, Wiesław Godzica, Andrzeja Falkowskiego czy Bogdana Wojciszke.

Dal studentów UTW przygotowano także sekcje tematyczne - psychologiczną, florystyczno-plastyczną i informatyczną oraz językowe (angielski, niemiecki, hiszpański, włoski i francuski). "Słuchacze będą mogli korzystać ze zbiorów biblioteki SWPS oraz uczestniczyć we wszystkich wydarzeniach otwartych, m.in. debatach, konferencjach, spotkaniach z gośćmi specjalnymi czy promocjach książek organizowanych w siedzibie uczelni" - zapewnia Osica.

Zapisy potrwają od 7 do 30 września. Liczba miejsc jest ograniczona, a o przyjęciu zadecyduje kolejność zgłoszeń. Udział w zajęciach jest płatny.

Jak wyjaśnia psycholog Edyta Bonk, która od sześciu lat pracuje z seniorami, uczestnictwo w Uniwersytecie Trzeciego Wieku ma na nich bardzo pozytywny wpływ.

"Ta zmiana przebiega na dwóch płaszczyznach. Pierwsza to wewnętrzna, gdy seniorzy zaczynają patrzeć na siebie łaskawszym wzrokiem. Spotykam się często z opiniami, że uczestnictwo w zajęciach pozwoliło im wyjść z depresji i poradzić sobie z negatywnymi emocjami" - podaje Bonk.

Jak wyjaśnia, wielu słuchaczy twierdzi, że udział w zajęciach pozwolił im również złapać kontakt z wnukami - np. dzięki warsztatom komputerowym i zmienić opinię rodziny na ich temat.

Zajęcia w semestrze zimowym rozpoczną się w październiku i będą się odbywały co dwa tygodnie we wtorki, w siedzibie SWPS na warszawskiej Pradze Południe.

PAP - Nauka w Polsce, Ewelina Krajczyńska

agt/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera