Jadowite węże morskie wykorzystując plamy na skórze i ruchy sugerują drapieżnikom, że mają dwie głowy - informuje pismo "Marine Ecology".
Węże morskie są bardzo jadowite - ich ofiara zostaje sparaliżowana, dzięki czemu mogą swobodnie manipulować zdobyczą w wodzie, gdzie trudno znaleźć punkt oparcia. "Dwugłowy" wąż wydaje się dwa razy bardziej niebezpieczny, co pozwala mu uniknąć drapieżników - na przykład rekinów czy ptaków. Jeśli niezniechęcony drapieżnik jednak zaatakuje, jest szansa, że omyłkowo uszkodzi wężowi ogon, a nie głowę. PMW
PAP - Nauka w Polsce
yy/bsz
Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.