Rozpoczęła się XII Letnia Szkoła Hodowli Zwierząt w Ogrodach Zoologicznych

Hodowla zwierząt dzikich, zasady ich żywienia, pielęgnacji, rozrodu, norm utrzymywania i ekspozycji w ZOO, europejskie standardy norm utrzymywania dzikich zwierząt, transportu i pozyskiwania ich do kolekcji - to tylko niektóre spośród 21 tematów jakie zostaną omówione podczas rozpoczętej 3 sierpnia, dwutygodniowej <strong>XII Letniej Szkoły Hodowli Zwierząt w Ogrodach Zoologicznych.</strong>

Jak informuje dr Jan Śmiełowski, dyrektor i pomysłodawca Szkoły, specjalista i praktyk w dziedzinie hodowli dzikich zwierząt, były dyrektor poznańskiego ogrodu zoologicznego, prezes Fundacji Biblioteka Ekologiczna - Szkoła adresowana jest do licealistów, studentów, doktorantów i pracowników ZOO. Prowadzą ją doświadczeni specjaliści z zakresu zoobiologii. Codzienne wykłady i konwersatoria odbywają się w pomieszczeniach Regionalnego Centrum Edukacji Ekologicznej - Biblioteka Ekologiczna w Poznaniu. Przewidziane są także dwudniowe (6-7 sierpnia) zajęcia terenowe w Berlinie - w dwóch najbogatszych w kolekcje zwierząt ogrodach zoologicznych: w Tierparku, Akwarium i ZOO, gdzie jednym z wiodących tematów jest hodowla słoni z młodymi oraz technologia akwariów morskich..

Jak co roku w zajęciach jedynej tego typu w Polsce Szkoły, która ruszyła po raz pierwszy w roku 1997, bierze udział 16 osób z całej Polski (liczba miejsc ograniczona): są wśród nich doktoranci i studenci warszawskiej SGGW, uniwersytetów przyrodniczych w Lublinie i Poznaniu, Uniwersytetu Warszawskiego i KUL oraz asystent z ZOO w Łodzi. Zaliczenie zajęć (egzamin wsparty samodzielnym projektem) połączone z wręczeniem świadectw wyznaczono na 13 sierpnia.

PAP - Nauka w Polsce, Waldemar Pławski

bsz

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Badanie: wilki wolą dzikie kopytne od bydła i koni

  • Słowik. Fot. Adobe Stock

    Ekspert: słowiki przez rok uczą się śpiewu

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera