Hodowla zwierząt dzikich, zasady ich żywienia, pielęgnacji, rozrodu, norm utrzymywania i ekspozycji w ZOO, europejskie standardy norm utrzymywania dzikich zwierząt, transportu i pozyskiwania ich do kolekcji - to tylko niektóre spośród 21 tematów jakie zostaną omówione podczas rozpoczętej 3 sierpnia, dwutygodniowej <strong>XII Letniej Szkoły Hodowli Zwierząt w Ogrodach Zoologicznych.</strong>
Jak co roku w zajęciach jedynej tego typu w Polsce Szkoły, która ruszyła po raz pierwszy w roku 1997, bierze udział 16 osób z całej Polski (liczba miejsc ograniczona): są wśród nich doktoranci i studenci warszawskiej SGGW, uniwersytetów przyrodniczych w Lublinie i Poznaniu, Uniwersytetu Warszawskiego i KUL oraz asystent z ZOO w Łodzi. Zaliczenie zajęć (egzamin wsparty samodzielnym projektem) połączone z wręczeniem świadectw wyznaczono na 13 sierpnia.
PAP - Nauka w Polsce, Waldemar Pławski
bsz
Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.