Uczelnie i instytucje

Zachęty dla najlepszych kandydatów na studia w warszawskiej WSHiFM

Ulgi dla najlepszych kandydatów na studia I i II stopnia na łączną sumę 980 tysięcy złotych i 200 notebooków ma zachęcić studentów do podjęcia nauki w Wyższej Szkole Handlu i Finansów Międzynarodowych.

Jak informuje Aneta Socha z WSHiFM, przyszli studenci będą mogli skorzystać ze zniżek w opłacie rejestracyjnej i w czesnym. 30 proc. z kwoty 980 tysięcy przeznaczono na zniżki dla tegorocznych maturzystów, którzy uzyskali na egzaminie dojrzałości co najmniej z jednego zdawanego przedmiotu uzyskali minimum 80 proc. punktów z poziomu podstawowego lub 60 proc. w przypadku poziomu rozszerzonego.

Z takich samych ulg będą mogli skorzystać absolwenci studiów I stopnia, którzy na dyplomie ukończenia studiów mogą pochwalić się oceną bardzo dobrą.

W ramach Programu Mobilny Student uczelnia planuje zakupić 200 notebooków. Do uczestnictwa w programie mogą zgłaszać się wszyscy studenci WSHiFM niezależnie od roku studiów. Warunkiem przystąpienia do niego jest uiszczenie czesnego za semestr studiów z góry. Po zakończeniu studiów student może zwrócić notebooka, lub go odkupić.

Ponadto - jak informuje Socha - przyznawane będą stypendia naukowe i socjalne. Wsparcie finansowe za wyniki naukowe oferuje Fundacja Edukacyjna Przedsiębiorczości, która w jednym semestrze nagrodzi od 12 do 16 najlepszych studentów studiów stacjonarnych. Studenci będą mogli skorzystać ze stypendiów socjalnych przyznawanych przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego i Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Wsparcie rozwoju zawodowego studentów mają zapewnić praktyki i staże organizowane przez uczelniane Biuro Karier.

"W ten sposób chcielibyśmy zachęcić osoby zdolne do studiowania i odłożenia decyzji w sprawie podjęcia pracy w pełnym wymiarze godzin na później" - mówi Piotr Kusznieruk, kanclerz WSHiFM.

Prowadzone przez uczelnię statystyki pokazują, że w ostatnich latach liczba studentów studiów stacjonarnych zmalała bardziej niż powinno to wynikać z trendów demograficznych. Absolwenci studiów stacjonarnych coraz częściej skarżą się, że firmy preferują bardziej kandydatów z kilkuletnim doświadczeniem zawodowym niż tych, którzy przez lata zdobywali wiedzę na studiach stacjonarnych. EKR

PAP - Nauka w Polsce

agt/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Resort nauki chce wprowadzić zmiany w świadectwach ukończenia studiów podyplomowych

  • Fot. K. Kożuch, PL

    Ekspert od AI prof. Witold Pedrycz doktorem honoris causa Politechniki Lubelskiej

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera