Uczelnie i instytucje

"Wyrównaj poziom" czyli kursy dla nowych studentów SGGW

<strong><a href="http://www.sggw.pl/">Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego</a> przygotowała dla świeżo upieczonych studentów pierwszego roku program &quot;Wyrównaj poziom&quot;, który ma im ułatwić start na studiach</strong>. W ramach akcji uczelnia zorganizuje m.in. bezpłatny kurs wyrównawczy z matematyki i fizyki - informuje rzecznik SGGW, Krzysztof Szwejk.

Jak zaznacza Szwejk, najczęstszą przyczyną szybkiego zakończenia studiów są problemy z zaliczeniem niektórych przedmiotów. Na pierwszym roku studiów trzeba zwykle zaliczyć kilka przedmiotów uznawanych np. matematykę, fizykę czy chemię. Maturzyści, którzy świetnie zdali maturę z matematyki nie zdają sobie sprawy, że mogą mieć duże zaległości np. z fizyki. Wynika to m.in. z zaległości z wcześniejszych etapów kształcenia, czy też wyboru "łatwiejszych" przedmiotów maturalnych.

W ramach akcji, już od 13 lipca przyszli studenci będą mogli sprawdzić on-line swoją wiedzę z wybranych przedmiotów ścisłych na stronie: www.wyrownajpoziom.sggw.pl.

Natomiast we wrześniu, uczelnia zorganizuje dla nowych studentów bezpłatne, dofinansowane przez Unię Europejską, kursy wyrównawcze z podstaw matematyki i fizyki. Wykłady i ćwiczenia będą prowadzone codziennie od 7 do 21 września, przez wykładowców SGGW.

Będą mogli wziąć w nich udział studenci, którzy w rozwiązywanym wcześniej teście on-line otrzymali wynik poniżej 4 punktów. Z bezpłatnego kursu matematyki i fizyki będzie mogło skorzystać po 150 osób. Liczba miejsc jest ograniczona, o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń.

Ponadto wszystkie osoby rozpoczynające studia na pierwszym roku będą mogły skorzystać z e-learningowych podręczników z podstaw matematyki, fizyki i chemii - ułatwiających samodzielne powtórzenie materiału.

Kurs z podstaw chemii jest płatny.

Poza tym, od września wszyscy podejmujący studia na I roku, będą mogli skorzystać także z e-learningowych podręczników z podstaw matematyki, fizyki i chemii, które ułatwią samodzielne powtórzenie materiału.EKR

PAP - Nauka w Polsce

agt/bsz

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera