Hawking dla dzieci

<p><strong>Słynny brytyjski astrofizyk, autor &quot;Krótkiej historii czasu&quot;, Stephen Hawking wraz z córką Lucy przygotował kolejną książkę dla dzieci: &quot;Jerzy i poszukiwanie kosmicznego skarbu&quot; to kontynuacja przygód chłopca Jerzego i superkomputera przy pomocy którego może on odbywać podróże kosmiczne i zgłębiać meandry fizyki.</strong> Książka, na ponad trzystu stronach, zawiera liczne ilustracje Garry&#39;ego Parsona, zdjęcia i komputerowe wizualizacje (m.in. galaktyk widzianych &quot;okiem&quot; teleskopu Hubble&#39;a). Hawking wykłada w Katedrze Matematyki i Fizyki Teoretycznej Lucasa w Uniwersytecie w Cambridge. Od 22 roku cierpi on na stwardnienie zanikowe boczne i jest całkowicie sparaliżowany. Fizyk porusza się na wózku inwalidzkim i komunikuje za pomocą syntezatora mowy. Mimo problemów zdrowotnych jest powszechnie uważany za jednego z najlepszych fizyków teoretyków od czasów Einsteina. Jego książka dla dorosłych &quot;Krótka historia czasu&quot; stała się światowym bestsellerem (łączny nakład ponad 12 milionów) i została przetłumaczona na ponad 30 języków.</p>

Hawking wystąpił gościnnie w serialu "Star Trek","Simpsons" i "Dilbert" oraz użyczył swojego głosu w utworze zespołu Pink Floyd – "Keep Talking".

Lucy Hawking jest autorką dwóch powieści dla dorosłych. Publikuje w "Daily Mail", "Daily Telegraph", "The Times" i "The Evening Standard" oraz regularnie występuje w radiu. Mieszka z synem w Cambridge.

"Jerzy i poszukiwanie kosmicznego skarbu", kontynuacja "Jerzy i tajny klucz do Wszechświata", trafiła do polskich księgarń w maju nakładem wydawnictwa Nasza Księgarnia. JMY

PAP - Nauka w Polsce

bsz

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera