Sympozjum naukowe "To się w głowie nie mieści: Neuro -etyka, - biologia, -psychologia"

Sztuczna inteligencja, śmierć mózgu, etyka w pracy neuropsychologicznej to tylko niektóre z tematów poruszanych podczas interdyscyplinarnego sympozjum naukowego<strong> &quot;To się w głowie nie mieści: Neuro -etyka, -biologia, -psychologia&quot;.</strong> Spotkania naukowców odbędą się w sobotę, 23 maja br. na Wydziale Biologii Uniwersytetu Warszawskiego.

Organizatorami sympozjum są Koło Naukowe Etyki w Nauce, Studenckie Koło Naukowe Neurobiologii oraz Neuropsychologiczne Koło Naukowe, działające przy Uniwersytecie Warszawskim.

Sympozjum ma upowszechnić wyniki badań układu nerwowego człowieka oraz etyczność ich zastosowania. Interdyscyplinarny charakter sympozjum umożliwi uczestnikom zapoznanie się z problematyką podejmowaną na gruncie tak różnorodnych dziedzin jak neurobiologia, neurosocjobiologia, neuropsychologia, neuroetyka czy prawo.

Sympozjum będzie stanowiło okazję do wzajemnej wymiany poglądów oraz do integracji reprezentantów różnych dyscyplin naukowych, zainteresowanych pogłębianiem swej wiedzy o ludzkim umyśle.

W programie sympozjum znalazły się zagadnienia takie jak: "Moralność. Wytwór natury czy kultury", "Badanie intuicji moralnych", "Śmierć mózgu - kwestie etyczne", "Czy owady czują? Prace badawcze w dziedzinie etologii, socjobiologii i neurosocjobiologii a kontekst etyczny", "Sztuczna inteligencja czy sztucznie inteligentne?", "Ile człowieka jest w człowieku?", "Pseudopsychopatia i psychopatia. Poszukiwanie neuropsychologicznych podłoży zachowań antyspołecznych".

Poza wymienionymi wykładami przedstawiony zostanie również wstęp do neurobiologii, neuropsychologii i neurotyki.

Wykłady wygłoszą przedstawiciele Wydziału Biologii, Instytutu Filozofii i Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego, zrzeszeni w Studenckich Kołach Naukowych.

Sympozjum odbędzie się w sobotę, 23 maja br. na Wydziale Biologii Uniwersytetu Warszawskiego przy ulicy Miecznikowa 1, w sali 102b.

Szczegółowe informacje na temat sympozjum są dostępne na stronie: www.biol.uw.edu.pl/sknn/index.php?id=09#wdnb

PAP - Nauka w Polsce, Ewelina Krajczyńska

bsz

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Beczak zielonogrzbiety (Camaroptera brachyura). Fot. Adobe Stock

    Ekspert: ptaki rywalizują o przestrzeń do śpiewu jak o pożywienie

  • Fot. Adobe Stock

    Badanie: wilki wolą dzikie kopytne od bydła i koni

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera