<strong>W środę, 13 maja, rozpocznie się coroczne Święto Politechniki Lubelskiej. Uczelnia obchodzi urodziny po raz pięćdziesiąty szósty, ale Święto uczelni ustanowił senat PL w 2003 r., nawiązując do daty utworzenia w Lublinie Wieczorowej Szkoły Inżynierskiej - 13 maja 1953 roku.</strong>
Święto rozpocznie się uroczystą promocją doktorską w audytorium im. Rektora S. Podkowy na Wydziale Mechanicznym przy ul. Nadbystrzyckiej 36.
Przez całą środę będzie można wziąć udział w zawodach sportowych np. w finałach w siatkówce plażowej mężczyzn o Puchar Rektora PL; finałach Mistrzostw Politechniki w siatkówce plażowej kobiet o Puchar Kierownika SWFiS; międzywydziałowym turnieju piłki nożnej o Mistrzostwo Politechniki oraz turniej tenisa ziemnego o Mistrzostwo Politechniki.
W ramach Święta w Parku Politechniki odbędzie się również Piknik, podczas którego na poszczególnych wydziałach spotka się kilka pokoleń studentów związanych z SGGW.
***
Politechnika Lubelska została utworzona w 1953 roku z inicjatywy lubelskiego środowiska techników, inżynierów i naukowców. Dotychczas uczelnię ukończyło ponad 28 tys. absolwentów. Główne kierunki badań naukowych prowadzonych obecnie w uczelni są związane z rozwojem konstrukcji i technologii, ochroną środowiska oraz oszczędnością materiałów i energii.
Obecnie w strukturze organizacyjnej Politechniki Lubelskiej funkcjonuje sześć wydziałów: Wydział Elektrotechniki i Informatyki; Wydział Inżynierii Budowlanej i Sanitarnej; Wydział Inżynierii Środowiska; Wydział Mechaniczny; Wydział Podstaw Techniki; Wydział Zarządzania.
Stworzono również jednostki międzywydziałowe i ogólnouczelniane: Studium Jezyków Obcych; Studium Wychowania Fizycznego i Sportu; Biblioteka; Centrum Informatyczne; Centrum Innowacji i Zaawansowanych Technologii; Lubelskie Centrum Transferu Technologii.
PAP - Nauka w Polsce, Ewelina Krajczyńska
agt/
Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.