<strong>Nawet 10 tysięcy złotych mogą zdobyć studenci studiów doktoranckich, których prace naukowo-badawcze przyczyniają się do rozwoju strategicznych obszarów regionu określonych w "Regionalnej Strategii Innowacji Województwa Małopolskiego 2008 - 2013".</strong> Wnioski o przyznanie stypendium można zgłaszać od 15 do 24 kwietnia.
O stypendium mogą ubiegać się studenci posiadający obywatelstwo Unii Europejskiej, których praca naukowo-badawcza dotyczy obszarów strategicznego rozwoju regionu określonych w "Regionalnej Strategii Innowacji Województwa Małopolskiego 2008 - 2013".
Osoba ubiegająca się o stypendium nie może korzystać z pomocy finansowej dla doktorantów przyznanej w ramach Działania 2.6 ZPORR. Jeśli otrzyma stypendium z innego programu finansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego, wówczas "Małopolskie Stypendium Doktoranckie" nie będzie pokrywało tych samych wydatków.
Prace zgłaszane do konkursu powinny dotyczyć jednej w wymienionych poniżej dziedzin: inżynierii środowiska wraz z projektowaniem architektonicznym i przemysłowym; infrastruktury technicznej i transportu; ochrony środowiska i krajobrazu; energetyki odnawialnej; inżynierii materiałowej; technologii i techniki w inżynierii chemicznej; ochrony zdrowia - przemysłu uzdrowiskowego, rekreacji, turystyki; technologii medycznych; biologii i biotechnologii; edukacji w kształtowaniu kultury innowacji; technologii i technik informacyjnych.
Wypełniony i uzasadniony wniosek wraz załącznikami - opinią promotora/opiekuna naukowego należy złożyć w instytucjach partnerskich jednej z 16 uczelni.
Szczegółowe informacje o konkursie, liście niezbędnych dokumentów i miejscach ich składania są dostępne na stronie: www.malopolskie.pl
PAP - Nauka w Polsce, Ewelina Krajczyńska
bsz
Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.