Wystartował konkurs plastyczny "Zareklamuj swój pierwiastek"

Osoby zainteresowane chemią i naukami ścisłymi, a jednocześnie
uzdolnione plastycznie mogą wziąć udział w konkursie "Zareklamuj
swój pierwiastek". W ramach zawodów należy - do 10 kwietnia -
przygotować plakat reklamujący dowolny pierwiastek chemiczny.
Autorzy najlepszych prac w nagrodę otrzymają dysk przenośny USB,
pendrive'y o dużej pojemności i inne gadżety.

Organizatorem konkursu jest Sekcja Studencka Oddziału Gdańskiego Polskiego Towarzystwa Chemicznego "Hybryda".

Plakat może prezentować dowolne aspekty związane z pierwiastkiem chemicznym wybranym przez uczestnika. Powinien jednak zawierać informacje podstawowe takie jak: symbol pierwiastka, jego liczbę i masę atomową. Prace powinny być wysyłane wyłącznie drogą elektroniczną, po wypełnieniu formularza zgłoszeniowego, który znajduje się na stronie: www.ssptchem.pg.gda.pl.

Praca konkursowa musi spełnić kilka warunków formalnych. Ma mieć format A1 i wymiar 2340Î3310 pikseli. Należy zapisać ją jako plik graficzny: png, jpg lub gif - informuje Uniwersytet Gdański.

Spośród nadesłanych, prac jury konkursu wybierze trzy najlepsze. Wyboru dokona komisja złożona z nauczycieli akademickich w składzie: prof. Barbara Becker, dr Anna Mietlarek-Kropidłowska i dr Michał Strankowski.

Najciekawszą pracę wybierze również publiczność głosująca on-line, na stronie konkursu. Właśnie na niej będzie można obejrzeć zgłoszone prace. Internauci bedą mogli oddawać głosy od 11 do 19 kwietnia.

Wyniki konkursu zostaną opublikowane 20 kwietnia br. za pośrednictwem strony www.ssptchem.pg.gda.pl. Tam również dostępny jest jego szczegółowy regulamin. EKR

PAP - Nauka w Polsce

agt/bsz

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Badanie: wilki wolą dzikie kopytne od bydła i koni

  • Słowik. Fot. Adobe Stock

    Ekspert: słowiki przez rok uczą się śpiewu

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera