Dziennikarki "Gazety Wyborczej" i radiowej Jedynki zwyciężyły w konkursie "Klimat dla klimatu"

Natalia Mazur i Violetta Szostak z &quot;Gazety Wyborczej&quot; oraz Dorota Truszczak z Programu 1 Polskiego Radia zwyciężyły w konkursie dziennikarskim<strong> &quot;Klimat dla klimatu&quot;,</strong> zorganizowanym przez Koalicję Klimatyczną. Nagrody wręczono 25 lutego w Warszawie.

Według organizatorów, w konkursie wybrano prace, które w sposób najbardziej rzetelny i interesujący przekazywały informacje na temat zmian i ochrony klimatu oraz roli i znaczenia Konferencji Klimatycznej ONZ-COP 14, która odbyła się w zeszłym roku w Polsce.

Jak informuje Iwona Teodorczuk-Możdżyńska z Koalicji Klimatycznej, dziennikarki "GW" otrzymały nagrodę za artykuł "Raj za chwilę zginie", a Dorota Truszczak za audycję "Naukowy wieczór z Jedynką - wokół klimatu". Każda z prac została nagrodzona kwotą 9 tys. złotych.

Wyróżnienia i nagrody po 2 tys. zł. otrzymali: Tomasz Ulanowski z "Gazety Wyborczej", Ewa Podolska z TOK FM i Aldona Zyśk z dwutygodnika "Środowisko". W gronie nominowanych znaleźli się także Adam Moczulski z Radia Sfera Toruń, Kalina Olejniczak z Radia Merkury Poznań, Andrzej Papliński z "Muratora", Jarosław Puszko z Radia Planeta Mazury FM oraz Aleksandra Stanisławska z "Rzeczpospolitej".

Dr Zbigniew Karaczun, prezes Okręgu Mazowieckiego Polskiego Klubu Ekologicznego i ekspert Koalicji Klimatycznej wręczył specjalne wyróżnienia dla redakcji Radia TOK FM i poznańskiej redakcji "GW", za wyjątkowe zaangażowanie w promocję tematyki zmian i ochrony klimatu.

"Spowodowane przez człowieka globalne ocieplenie jest jednym z najpoważniejszych problemów społecznych, gospodarczych i ekologicznych XXI wieku. Niestety wiedza na ten temat i świadomość, jak mocno odczujemy negatywne skutki tego procesu w naszym kraju jest bardzo niska. Czynnikiem, który może zmienić tę sytuację jest odpowiednia edukacja - w tym, a może przede wszystkim, działania podejmowane w środkach masowego przekazu" - powiedział dr Karaczun.

PAP - Nauka w Polsce, Ewelina Krajczyńska

agt/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Zanieczyszczenie światłem to ogromny problem dla roślin

  • Fot. Adobe Stock

    Naukowcy z Uniwersytetu Gdańskiego odkryli nowy gatunek pasożyta

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera