Uczelnie i instytucje

Łódzki Uniwersytet Dziecięcy zaprasza po raz trzeci

&quot;Czy budynek oddycha?&quot;, &quot;Czy jestem alergikiem? Czym jest i jak powstaje alergia?&quot; - o tym m.in. dowiedzą się dzieci podczas kolejnej edycji<a href="http://www.lud.p.lodz.pl/wwwlud,+wwwlud,menu705,lodzki_uniwersytet_dzieciecy_index.htm"> <strong>Łódzkiego Uniwersytetu Dziecięcego</strong> </a>(ŁUD).

Politechnika Łódzka już po raz trzeci zaprosiła do zabawy w studiowanie dzieci w wieku 7-12 lat. Uczelnia chce w ten sposób połączyć rozrywkę z propagowaniem edukacji.

W poniedziałek ruszyły zapisy na ŁUD. Dzieci można zapisywać tylko przez internet na stronie http://www.lud.p.lodz.pl. Prawdopodobnie jak w poprzednich edycjach przyjętych zostanie 560 małych studentów.

W semestrze letnim zaplanowano pięć wykładów. Pierwszy odbędzie się 21 lutego; dr inż. Dariusz Heim będzie opowiadał dzieciakom o tym "Czy budynek oddycha?". Inne tematy wykładów to m.in. "Skarby nieba" i "Bóg jest matematyką".

Nawet najbardziej interesujące wykłady nie zaspokoją ciekawości najmłodszych, więc uczeni z Politechniki zaplanowali także zajęcia praktyczne.

W małych grupach dzieci będą w praktyce doświadczać wiedzy z mechaniki, fizyki, chemii oraz odlewnictwa. Nowością będą warsztaty malarskie, koncert muzyki klasycznej oraz wizyta w studenckim radiu Żak.

W Polsce uniwersytety dla dzieci działają od 2007 roku w Krakowie i Warszawie. Politechnika Łódzka jest pierwszą techniczną uczelnią w Polsce, która zaprosiła dzieci do zabawy w studiowanie. SZU

PAP - Nauka w Polsce

dki/bsz

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Otwock-Świerk, 23.04.2019. Reaktor Maria, 23 bm. w Narodowym Centrum Badań Jądrowych w Otwocku, jedyny w Polsce działający reaktor jądrowy. PAP/Piotr Nowak

    Do 15 maja NCBJ ma czas na odpowiedź na dodatkowe pytania dozoru jądrowego ws. MARII

  • 11.09.2024. Urząd Morski w Gdyni.  PAP/Andrzej Jackowski

    Urząd Morski w Gdyni: kapitan statku "Oceania" nie posiada wystarczających kwalifikacji

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera