Doctus - Małopolski fundusz stypendialny dla doktorantów

Małopolskie Centrum Przedsiębiorczości ogłosiło nabór wniosków o przyznanie stypendium w ramach projektu<strong> &quot;Doctus - Małopolski fundusz stypendialny dla doktorantów&quot;</strong>. Stypendia przeznaczone są dla uczestników studiów doktoranckich, w szczególności tych, których efekty badań mogą być wykorzystane w praktyce przez przedsiębiorstwa prowadzące działalność na terenie województwa małopolskiego. Termin składania wniosków upływa 12 stycznia 2009 r.

Celem projektu "Doctus" jest wspieranie prac i badań naukowych młodych naukowców, prowadzonych przez jednostkę organizacyjną uczelni lub placówkę naukową na terenie Unii Europejskiej, kształcących się w dziedzinie nauki lub dyscyplinie naukowej uznanej za szczególnie istotną dla rozwoju Małopolski, czyli zgodną z Regionalną Strategią Innowacji Województwa Małopolskiego.

Podstawowymi warunkami ubiegania się o stypendium są: kontynuowanie nauki na II roku studiów doktoranckich w roku akademickim, w którym przeprowadzany jest nabór wniosków oraz osiągnięcie średniej ocen ze studiów pierwszego i drugiego stopnia łącznie, lub z jednolitych studiów magisterskich, nie mniej niż 4,5.

Wnioski zgłoszeniowe (dwa egzemplarze w wersji papierowej oraz wersję elektroniczną) wraz z niezbędnymi załącznikami należy dostarczyć osobiście w godzinach od 8.00 do 16.00 lub przesłać pocztą (decyduje data wpływu) na adres: Małopolskie Centrum Przedsiębiorczości, ul. Kordylewskiego 11, 31-542 Kraków.

Szczegółowe informacje na temat stypendiów można znaleźć na stronie internetowej: www.stypendia.mcp.malopolska.pl.

Małopolskie Centrum Przedsiębiorczości jest jednostką organizacyjną Województwa Małopolskiego powołaną w celu realizacji projektów w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013. Obecnie Centrum koordynuje dwa takie projekty:

"Małopolski program stypendialny dla uczniów szczególnie uzdolnionych" oraz "Doctus - Małopolski program stypendialny dla doktorantów".

PAP - Nauka w Polsce, Katarzyna Czechowicz

bsz

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera