PAN zaprasza kandydatów do grantów ERC na warsztaty w Wiedniu

Fot. Fotolia
Fot. Fotolia

Reprezentanci dziedzin humanistycznych i społecznych, którzy chcą ubiegać się o granty ERC Starting i Consolidator mogą zgłaszać chęć udziału w bezpłatnych warsztatach, które odbędą się w czerwcu w Wiedniu - poinformowała Polska Akademia Nauk.

Warsztaty "ERC Mentoring Initiative" odbędą się w dniach 14-15 czerwca 2019 roku. Rejestracja trwa do 19 maja.

Jak zapowiadają organizatorzy, spotkanie będzie poświęcone dopracowaniu koncepcji projektu badawczego, który naukowiec zamierza przedstawić we wniosku o grant Europejskiej Rady ds. Badań Naukowych (ERC). Podczas dwudniowej serii spotkań kandydaci mają możliwość zaprezentowania pomysłu badawczego i skonsultowania go zaproszonymi ekspertami. Eksperci ERC – laureaci i paneliści – podzielą się z uczestnikami swoją wiedzą i doświadczeniem związanym z przygotowaniem dobrego wniosku projektowego. Warsztaty będą prowadzone w języku angielskim.

Warsztaty są skierowane do naukowców reprezentujących dziedziny humanistyczne i społeczne, którzy planują aplikowanie o granty ERC Starting i Consolidator, czyli przeznaczonych odpowiednio dla naukowców od 2 do 7 lat oraz od 7 do 12 lat po uzyskaniu tytułu doktora.

Udział w warsztatach jest bezpłatny. Organizatorzy pokrywają koszty dojazdu na warsztaty do Wiednia, zaś Stacja Naukowa PAN w Wiedniu zapewnia uczestnikom nocleg. Liczba uczestników jest ograniczona, PAN dysponuje 5 miejscami na warsztatach dla uczonych, którzy planują aplikowanie o granty ERC z dowolną polską jednostką naukową.

Wydarzenie organizują Instytut Nauk o Człowieku (Institut für die Wissenschaften vom Menschen - IWM) oraz Polska Akademia Nauk.

Rejestracja na warsztaty jest możliwa do 19 maja za pośrednictwem formularza internetowego dostępnego pod adresem internetowym. 

Zakwalifikowani uczestnicy zostaną poinformowani o wynikach najpóźniej do 24 maja.

PAP - Nauka w Polsce

kflo/ zan/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Mirosław Kaźmierczak/UW

    Prof. Izdebski: trzy razy składałem wniosek, nim zdobyłem prestiżowy grant ERC Synergy

  • 21.02.2024. Siedziba Narodowego Centrum Nauki przy ul. Twardowskiego 16 w Krakowie. PAP/Łukasz Gągulski

    NCN przyznało granty OPUS 27 i PRELUDIUM 23 o łącznej wartości niemal 665 mln zł

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera