Nauka dla Społeczeństwa

29.09.2022
PL EN
20.09.2018 aktualizacja 20.09.2018

Warszawa / Rusza nowy rok akademicki Uniwersytetu Dzieci

materiał fot., źródło - Uniwersytet Dzieci materiał fot., źródło - Uniwersytet Dzieci

Uniwersytet Dzieci inauguruje w sobotę w Warszawie nowy rok akademicki. W tym roku w zajęciach będzie uczestniczyć ponad 10 tysięcy młodych studentów z Krakowa, Olsztyna, Warszawy i Wrocławia, i po raz pierwszy z Poznania.

Uroczysta inauguracja nowego roku akademickiego na Uniwersytecie Dzieci odbędzie się 22 września o godz. 10:45, w auli starego BUW - poinformowali przedstawiciele UD.

W kolejnym roku w zajęciach weźmie udział ponad 10 tysięcy studentów w wieku 6-16 lat. Będą to dzieci z Krakowa, Olsztyna, Warszawy i Wrocławia, a także - po raz pierwszy - Poznania.

Tajemnice świata wraz z dziećmi odkrywać będzie w tym roku ponad 500 naukowców. W czasie zajęć odpowiadają oni na prawdziwe pytania studentów.

We wszystkich ośrodkach akademickich UD współpracuje z wiodącymi uczelniami (w sumie jest ich już kilkadziesiąt). W Warszawie partnerami UD są: Politechnika Warszawska, Uniwersytet Warszawski, Akademia Sztuk Pięknych, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego, Akademia Pedagogiki Specjalnej i inne. W ramach współpracy dzieci mogą korzystać z nowoczesnych laboratoriów sal wykładowych, specjalistycznego sprzętu.

Zajęcia odbywają się również w centrach wiedzy, muzeach, siedzibach firm technologicznych. Kilkuletni studenci uczą się przez zabawę i wspólne odkrywanie, eksperymentują i doświadczają pod przyjaznym okiem naukowców. Programują i poznają nowinki technologiczne, ale też rzeźbią, tworzą muzykę, filmy, poznają nowe media. Starsi – nastolatkowie – pod okiem mistrzów - biorą udział w cyklach warsztatów poświęconych jednemu tematowi w semestrze, pogłębiają swoją wiedzę w konkretnych, wybranych przez siebie dziedzinach, na kształt specjalizacji akademickich. Wszyscy kształcą umiejętności, niezbędne dla przyszłego życia zawodowego.

Podczas sobotniej inauguracji wykładowca Uniwersytetu Dzieci, dr Takao Ishikawa z wydziału Biologii Uniwersytetu Warszawskiego, odpowie na pytania młodych studentów dotyczące genetyki. Dzieci chcą wiedzieć np., dlaczego kałuże tak bardzo fascynują - i czy można podejść do tego naukowo.

PAP - Nauka w Polsce

zan/ agt/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2022