
Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach (WST), otworzy w październiku pierwsze na Śląsku i trzecie w Polsce prywatne studia medyczne. Na uczelni będą kształcili się przyszli lekarze i pielęgniarki.
Do tej pory WST prowadziła kształcenie na kierunkach technicznych oraz artystycznych. Uruchomienie kierunków medycznych przedstawiciele uczelni uzasadniają potrzebami kadrowymi rynku ochrony zdrowia.
Kształcenie na kierunku lekarskim prowadzone będzie w trybie studiów stacjonarnych, jednolitych magisterskich (6 lat, 12 semestrów). Uczelnia oferuje też trzyletnie studia licencjackie na kierunku pielęgniarstwo.
„Nasze studia lekarskie spełniają wszystkie wymogi Ministerstwa Zdrowia, jak również Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, a charakteryzować je będzie nowoczesne podejście do studiowania oraz wybitna kadra naukowo-dydaktyczna” - powiedział kanclerz i założyciel Wyższej Szkoły Technicznej w Katowicach Arkadiusz Hołda.
Jak dodał, uczelnia stawia na jakość kształcenia oraz praktyki, które każdy absolwent będzie miał zagwarantowane w specjalistycznych ośrodkach partnerskich na terenie Polski.
"Ponieważ reprezentujemy uczelnię techniczną, w ofercie mamy nowoczesne specjalizacje, takie jak: inżynieria medyczna czy symulacje i modelowanie komputerowe w biomedycynie, dzięki czemu każdy student medycyny będzie miał dostęp do najnowocześniejszej na rynku wiedzy technicznej” - dodał Hołda.
Wyższa Szkoła Techniczna istnieje od 2003 roku. Kształci m.in. przyszłych architektów, projektantów, grafików oraz specjalistów budowlanych. Kadrę naukowo-dydaktyczną stanowią specjaliści wywodzący się ze śląskiego, łódzkiego i krakowskiego środowiska akademickiego.
Szczegóły rekrutacji (warunki przyjęć i czesne) na kierunki: lekarski i pielęgniarski znajdują się na stronie internetowej http://www.wst.com.pl/rekrutacja/warunki_rekrutacji. (PAP)
autor: Krzysztof Konopka
kon/ agt/
Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.