Nauka dla Społeczeństwa

22.03.2023
PL EN
01.08.2018 aktualizacja 01.08.2018

Ogłoszono pierwszych laureatów konkursu MINIATURA 2

Przemyśl, 03.03.2015, PAP/Darek Delmanowicz  (dd/mgut) Przemyśl, 03.03.2015, PAP/Darek Delmanowicz (dd/mgut)

Do 50 tys. zł dofinansowania na działanie naukowe służące realizacji badań podstawowych otrzymają pierwsi laureaci drugiej edycji konkursu MINIATURA - poinformowało Narodowe Centrum Nauki. Nabór wniosków do konkursu prowadzony jest w trybie ciągłym.

Jak informuje NCN w przesłanej PAP informacji prasowej, w pierwszej turze konkursu sfinansowanych zostało 30 wniosków. Kolejne listy rankingowe mają być publikowane na bieżąco aż do końca kwietnia 2019 roku.

Adresatami konkursu MINIATURA są osoby posiadające stopień naukowy doktora uzyskany do 12 lat przed rokiem wystąpienia z wnioskiem, które nie kierowały i nie kierują (w momencie składania wniosku) realizacją projektu badawczego finansowanego ze środków NCN. Wnioskodawcy nie mogą również być laureatami konkursów NCN na stypendia doktorskie lub staże podoktorskie, muszą być natomiast zatrudnieni na podstawie umowy o pracę w jednostce naukowej będącej wnioskodawcą.

W odróżnieniu od pozostałych konkursów z oferty NCN, nabór wniosków w MINIATURZE jest ciągły, a cykl oceny skrócony jest do czterech miesięcy. Na realizację badań można uzyskać od 5 do 50 tys. zł, przy czym czas ich realizacji nie może przekroczyć 12 miesięcy. Finansowane mogą być wyłącznie działania naukowe, takie jak badania wstępne, badania pilotażowe, kwerendy, staże naukowe, wyjazdy konferencyjne, wyjazdy badawcze albo wyjazdy konsultacyjne.

Jak przypomina NCN, pierwszy konkurs MINIATURA przeprowadzony został w 2017 roku i cieszył się rekordowym zainteresowaniem naukowców. Wsparcie w tej edycji otrzymało 828 naukowców, a łączna kwota finansowania wyniosła prawie 30 mln zł.

Listy działań naukowych zakwalifikowanych do finansowania w konkursie MINIATURA 2 można zapoznać się na stronie NCN: https://www.ncn.gov.pl/konkursy/wyniki/miniatura2 (PAP)

kflo/ zan/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2023