Nauka dla Społeczeństwa

28.02.2024
PL EN
24.07.2018 aktualizacja 24.07.2018

Dr Piotr Dardziński - sekretarzem stanu w MNiSW

fot. mnisw fot. mnisw

Dr Piotr Dardziński, dotychczas pełniący funkcję podsekretarza stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego, został powołany na sekretarza stanu - poinformowało we wtorek biuro prasowe resortu.

Wiceminister Dardziński odpowiada w resorcie za innowacje oraz współpracę międzynarodową.

Piotr Dardziński funkcję wiceministra nauki sprawuje od listopada 2015 r. W resorcie odpowiada za programy unijne związane z badaniami i innowacjami, informatyzację nauki i szkolnictwa wyższego oraz współpracę międzynarodową. Wyznacza zadania i nadzoruje ich realizację za pośrednictwem dwóch departamentów: Departamentu Innowacji i Rozwoju oraz Departamentu Współpracy Międzynarodowej. Pod nadzorem wiceministra pozostają: Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej, Ośrodek Przetwarzania Informacji – Państwowy Instytut Badawczy oraz Polski Ośrodek Rozwoju Technologii PORT.

Dardziński urodził się 6 października 1972 r. W latach 1997-2002 ukończył studia doktoranckie na Uniwersytecie Jagiellońskim w Instytucie Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych w Katedrze Historii Doktryn Politycznych i Prawnych. Był stypendystą Uniwersytetu we Fryburgu w Szwajcarii. Od 1998 wykładał na Uniwersytecie Jagiellońskim, gdzie prowadził zajęcia m.in. z polityki gospodarczej, doktryn ekonomicznych i polskiej myśli ekonomicznej. W latach 1995-2006 był związany z Fundacją "Instytutu Tertio Millenio" – początkowo jako dyrektor biura, potem wiceprezes. Od 2006 był dyrektorem Centrum Myśli Jana Pawła II w Warszawie.

W listopadzie 2011 r. został szefem Gabinetu Politycznego Ministra Sprawiedliwości Jarosława Gowina. W latach 2013-2015 sprawował funkcję wiceprezesa Fundacji Lepsza Polska. Współpracował z Centrum Analiz Klubu Jagiellońskiego. Od listopada 2015 wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego.

Piotr Dardziński jest autorem wielu publikacji książkowych i artykułów związanych z tematyką m.in. doktryn politycznych i ekonomicznych oraz przedsiębiorczości. (PAP)

zan/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2024